grafiki promujące Spotify Wrapped

Spotify Wrapped dostępne! Czego najczęściej słuchali Polacy?


30 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

To już ten moment w roku – Spotify Wrapped 2022 nareszcie dostępne! Co zestawienie mówi o nawykach polskich słuchaczy? I kto został królem polowania?

Muzyczne nawyki Polaków

Przełom listopada i grudnia co roku rządzi się zwyczajowym cyklem tematów, które najmocniej nas angażują. Pierwsze świąteczne dekoracje, Black Friday, a także ulubiona akcja wszystkich fanów muzyki, a więc Spotify Wrapped. Choć więcej dyskusji wzbudzają indywidualne podsumowania roku, to te globalne, pod pewnymi względami są nawet ciekawsze. Dużo mówią bowiem o generalnych nawykach słuchaczy w Polsce. I tak okazało się na przykład, że względem zeszłego roku słuchaliśmy o 37% więcej polskiej muzyki niż zagranicznej, co jest dość zaskakującą zmianą. Rzeczą, której natomiast się spodziewaliśmy, jest dominacja rapu. Aż 9 najczęściej słuchanych artystów w Polsce to raperzy. Kto zdominował tegoroczne zestawienia?

Grafika promująca Spotify Wrapped 2022

Spotify Wrapped dostępne! Czego najczęściej słuchali Polacy?

Królowie i królowe polowania Spotify Wrapped 2022

Najczęściej słuchanym artystą 2022 roku w Polsce okazał się White 2115. Duży wpływ na to miał z pewnością fakt, że oprócz wydania solowego albumu udzielił się on także na najczęściej słuchanym albumie roku Hotelu Maffija, z którego pochodzi najczęściej słuchany utwór roku, Lawenda. Na drugim miejscu w kategorii artystów znalazła się jedyna kobieta i jedyna nie-raperka w tym zestawieniu, sanah. Jej Uczta oraz Irenka zajęły kolejno 3. i 5. miejsce w rankingu albumów. Artystka znalazła się także jako jedyna reprezentantka innej muzyki niż rap w kategorii najchętniej słuchanych utworów. Na 4. miejsce trafiła jej ostatnia nadzieja nagrana wraz z Dawidem Podsiadło, a na 7. Szary świat współtworzony przez Kwiat Jabłoni. Pełne zestawienie Spotify Wrapped 2022, uwzględniające także światowe wyniki, znajdziecie tutaj, a poniżej prezentujemy wam 10 najczęściej słuchanych artystów, piosenek i albumów w Polsce:

Najczęściej słuchani artyści w Polsce:

1. White 2115
2. sanah
3. Mata
4. SB Maffija
5. Oki
6. Young Igi
7. Bedoes 2115
8. Malik Montana
9. Żabson
10. Kukon

Najczęściej słuchane utwory w Polsce:

1. SB MaffijaHotel Maffija 2 (3 000 000 Deluxe)
2. MataMłody Matczak
3. sanahUCZTA
4. OkiPRODUKT47
5. sanahIrenka
6. White 2115Pretty Boy
7. Kinny ZimmerLETNISKO
8. Young Igi/Żabsonamfisbena
9. KizoJeszcze 5 minut
10. Mata100 dni do matury

Najczęściej słuchane albumy w Polsce

1. SB Maffija, White 2115, Białas, Kinny Zimmer, Bedoes 2115Lawenda prod. Pedro
2. Mr. PolskaZłote Tarasy prod. Abel De Jong
3. Malik Montana, DaChoyce, The PlugJetlag prod. SRNO
4. sanah, Dawid Podsiadłoostatnia nadzieja
5. MataSzafir prod. Trooh Hippi
6. OkiJakie To Uczucie? prod. Nolyrics Beats
7. sanah, Kwiat JabłoniSzary świat
8. White 2115RiRi prod. Palm Money
9. OkiJeżyk! prod. Nolyrics Beats
10. Harry StylesAs It Was

To już ten moment w roku – Spotify Wrapped 2022 nareszcie dostępne! Co zestawienie mówi o nawykach polskich słuchaczy? I kto został królem polowania? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →