fot. Karolina Jackowska

Sonia pisze piosenki i robi to jak nikt inny! Oto powrót w wielkim stylu z utworem „Młodość”


09 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Sonia pisze piosenki długo kazała nam czekać na swój powrót do muzycznego świata. Warto było jednak wypatrywać za taką piosenką jak Młodość.

Jak smakuje Młodość?

Sonia pisze piosenki lekko nam się ostatnio „zakurzyła”. Wokalistka długo bowiem kazała nam czekać na wypuszczane ze swoich rąk nowości. Jednak, jak widzimy po świeżo wydanym singlu Młodość – w tej muzycznej machinie nic nie szwankuje, a nawet można odnieść wrażenie, że czas był tutaj sojusznikiem projektu, który przez ostatnie lata dorósł i stał się jeszcze lepszy.

Przeczytaj także: Atlvnta wręcza nam kwiaty, jakich jeszcze nie mieliśmy. Posłuchajcie nowego singla Bukiet czarnych róż

Sonia pisze piosenki
Okładka singla Młodość / fot. Karolina Jackowska

Sonia pisze piosenki dała się poznać szerszej publice przez swój niebywały talent. Jej debiutancka EP-ka wydana w 2014 roku została zaprezentowana podczas kultowej audycji Offensywa. Już wtedy zebrała bardzo dobre recenzje, które otworzyły Soni drzwi do scen między innymi na OFF Festiwalu, a także Spring Breaku. Jej wrażliwość, którą wokalistka emanowała, pozwoliła jej obudować teksty w idealne wręcz formy, które raz za razem roztapiały serducho coraz bardziej. Po krótkiej przerwie Sonia postanowiła powrócić i po raz kolejny pokazać światu, że w tej muzycznej układance jest niezbędnym elementem. Oto nowy singiel zatytułowany Młodość.

Wcześniej teksty pisałam głównie po angielsku, dotyczyły własnych doświadczeń i mówiły głównie o potrzebie kochania. Teraz częściej stawiam na nawiązania do zasłyszanych historii innych osób oraz czułe obserwacje realnych postaci. Równie często odnoszę się w tekstach do przeczytanych książek, fotografii oraz filmów, szczególnie tych czarno-białych

– zapowiada Sonia.

Sonia pisze piosenki – Młodość, posłuchaj!

Nowy utwór jest bardzo eksperymentalny, ponieważ wokalistka po raz pierwszy w swojej twórczości sięgnęła po język polski. Piosenka została osadzona w stylistyce lo-fi, dream-popu, a także przebijającego się wpływu indie. Swoim klimatem zbliżona jest również do twórczości takich artystek jak Murmur, girl in red czy też Clairo.

Świeżość brzmienia Sonia zawdzięcza Kamilowi Durskiemu (Atlvnta), z którym pracowała nad premierowym materiałem. Utwór nie zapowiada jeszcze pełnowymiarowego wydawnictwa, ale jest przedsmakiem nowości, które już lecą w naszą stronę. Za reżyserię teledysku odpowiada Magda Wieczorek.

Sonia pisze piosenki długo kazała nam czekać na swój powrót do muzycznego świata. Warto było jednak wypatrywać za taką piosenką jak Młodość. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →