Słuchamy k-popu – najlepsze kawałki czerwca


04 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Czerwiec obfitował w comebacki największych gwiazd k-popu. Z nowymi płytami wróciły takie zespoły jak Twice, EXO czy LOONA. Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych kawałków z tego miesiąca.

LOONA – PTT

Dziewczyny z LOONA nie rozczarowały swoim długo oczekiwanym comebackiem. Wydany przez nie kawałek miksuje hip-hop z elementami muzyki charakterystycznej dla Bollywoodu i dubstepem. Piosenka szybko stała się numerem 1 na liście iTunes Top Albums w co najmniej 31 krajach.

EPEX – Lock Down

Mocny debiut na naszej liście. Grupa pod skrzydłami, C9 Entertainment wypuściła swój pierwszy krążek, zatytułowany BIPOLAR Pt. 1: Prelude of Anxiety. Promujący go kawałek Lock Down mówi o potencjalnych, negatywnych skutkach korzystania z social mediów.

2PM – Make it

O 2PM nie słyszeliśmy przez 5 lat, bo ostatnia płyta zespołu (Gentelmen’s Game) ukazała się w 2016 roku. Pod koniec czerwca, k-popowa grupa wróciła jednak z siódmym już albumem zatytułowanym Must. Wydawnictwo promuje piosenka Make it.

TWICE – Alcohol-Free

Taste of Love to już 10 mini-album TWICE. Grupa promuje go piosenką Alcohol-Free w letnim klimacie, wykorzystującym latynoskie dźwięki bossa novy. Kawałek błyskawicznie wskoczył do pierwszej dziesiątki listy Billboard 200, a teledysk do niego przekroczył już 100 mln. wyświetleń.

RAVI – CARDIGAN

Ravi z VIXX połączył siły z Wonsteinem w swoim najnowszym kawałku CARDIGAN. Piosenka pochodzi z 4 albumu artysty, zatytułowanego ROSES. Album ma ukazywać różne odcienie miłości.

YUGYEOM – All Your Fault

Na początku tego roku, fani k-popu dyskutowali nad losem GOT7. Wszyscy członkowie koreańskiej grupy, zdecydowali się nie przedłużać kontraktu z JYP Ent.. Oficjalnie potwierdzili jednak, że nie oznacza to końca zespołu. Na razie koncentrują się na solowych karierach. Yugeom wydał właśnie piosenkę All Your Fault. Kolejnym członkiem grupy z nową muzyką w tym miesiącu był BamBam z kawałekim riBBon.

EXO – Don’t fight the feeling

Nowy album Exo Don’t Fight the Feeling nareszcie się ukazał. Jest to pierwsze wydawnictwo legendarnego k-popowego zespołu od 2019 roku. W Don’t fight the feeling pierwszy raz od dawna usłyszymy też Lay’a – dotąd promującego się solowo – oraz D.O. i Xiumina, którzy skończyli właśnie służbę wojskową. Niestety żegnamy teraz Baekhyuna i Chanyeola – artyści wzięli udział w nagraniach tuż przed zaciągnięciem się do armii.

Stray Kids – Mixtape: OH

Stray Kids zaskoczyli fanów k-popu wypuszczając singiel Mixtape: Oh. Niespodziewanie w teledysku zobaczyliśmy Hyunjina, którego działalność w zespole została zawieszona po wybuchu aferty bullyingowej w lutym tego roku. Jeszcze tego samego dnia wytwórnia JYP potwierdziła, że artysta oficjalnie wraca do pełnej aktywności w lipcu.

NCT 127 X Amoeba Culture – Save

Współpraca NCT 127 i hip-hopowej wytwórni Amoeba Culture zaowocowała singlem Save. Nad piosenką pracował Gaeko z Dynamic Duo i philtre.

LIGHTSUM – Vanilla

Vanilla to debiut nowego zespołu pod skrzydłami CUBE Ent.LIGHTSUM. Nad pierwszą piosenką k-popowego oktetu pracowali producenci: Steven Lee, Caroline Gustavsson i J. Littlewood, a tekst napisał Cho Yoon Kyung.

Słuchaliście k-popu w poprzednim miesiącu? Który z kawałków był Waszym ulubionym?

Czerwiec obfitował w comebacki największych gwiazd k-popu. Z nowymi płytami wróciły takie zespoły jak Twice, EXO czy LOONA. Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych kawałków z tego miesiąca. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →