kadr z filmu „Shrek Trzeci”

„Shrek 5” powróci? Negocjacje z oryginalną obsadą trwają


05 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Chris Meledandri, partner kreatywny firmy DreamWorks przyznał, że bardzo zależy mu na stworzeniu Shreka 5 i rozwinięciu uniwersum Shreka.

Shrek 5 powstanie? Chris Meledandri rozbudza nadzieje

Od premiery czwartej części przygód o Shreku, zatytułowanej Shrek Forever minie w tym roku 13 lat. Wiele osób pogodziło się z faktem, że historia zielonego ogra zakończyła się na tym filmie. W 2011 roku powstał jeszcze spin-off o Kocie w butach jednak była to ostatnia pełnoprawna produkcja z uniwersum Shreka. Końcem 2022 roku trafił jednak do kin film Kot w butach: ostatnie życzenie, który okazał się wielkim sukcesem, zgarniając nawet nominację do Oscara. Sukces produkcji najwyraźniej zachęcił twórców. Chris Meledandri, partner kreatywny firmy DreamWorks w wywiadzie dla Variety ponownie rozbudził nadzieje fanów na piątą część przygód Shreka. Zdradził bowiem, że firma negocjuje z oryginalną obsadą dubbingową: Mike’iem Myersem, Cameron Diaz i Eddim Murphym.

Sądzimy, że obsada powróci. Rozmowy rozpoczynają się już teraz, a każdy feedback, który otrzymaliśmy, to ogromny entuzjazm. (…) Jeśli [DreamWorks] kiedykolwiek przyjdzie z filmem Shrek 5, podjąłbym decyzję o zrobienie go w dwie sekundy. Uwielbiam Osła. Zrobili filmy o Kocie w butach, podczas gdy ja sobie myślałem: „Powinni byli zrobić film o Ośle, jest zabawniejszy niż Kot”. To znaczy, kocham Kota w butach, ale on nie jest zabawny jak Osioł.

– mówił Chris Meledandri w wywiadzie dla „Variety”.

Może się więc okazać, że otrzymamy nie tylko Shreka 5, ale także osobne filmy o pozostałych postaciach.

Sukces filmów o Kocie w butach

Firmę DreamWorks z pewnością musiał zachęcić wielki sukces filmu Kot w butach: ostatnie życzenie. W boxoffice wynik filmu zbliżył się do 500 milionów przy budżecie zaledwie 90 milionów dolarów. Ponadto animacja była nominowana do Oscara, Złotych Globów oraz nagrody BAFTA w kategorii najlepszy film.

Trailer filmu Kot w butach: ostatnie życzenie

Chris Meledandri, partner kreatywny firmy DreamWorks przyznał, że bardzo zależy mu na stworzeniu Shreka 5 i rozwinięciu uniwersum Shreka. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Shrek 5 powstanie? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →