Shortparis wiosną zagrają w Polsce


20 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Koncert Shortparis w Polsce został przeniesiony na wiosnę 2021 roku. Bilety są wciąż dostępne w sprzedaży. Sprawdźcie szczegóły.

Shortparis to eksperymentalna grupa muzyczna pochodząca z Rosji. W 2012 roku Nikolai Komyagin, Alexander Ionin i Pavel Lesnikov założyli zespół po swojej przeprowadzce do Sankt Petersburga. Tam dołączyli do nich kolejny muzycy. Razem połączyli siły, by stworzyć coś nowego, projekt, który od samego początku miał być znany z łączenia gatunków i eksperymentów muzycznych.

Shortparis – Страшно

Teksty pisane są w językach: rosyjskim, francuskim i angielskim. Ich muzyka to niezwykle innowacyjne połączenie wielu gatunków. Postpunk, postindustrial i dark wave to jedynie nieliczne z wielu nurtów, jakie można odnaleźć w ich muzyce. Jeśli połączymy to z niepokojącym wokalem, to dostajemy utwory o niesamowitym ładunku emocjonalnym.

Shortparis maja na swoim koncie trzy płyty studyjne. Ostatnia z nich, wydana w listopadzie 2019 roku Так закалялась сталь – Tak Zakalyalas’ Stal’ , okazała się hitem wśród fanów rosyjskiej grupy.

Shortparis – Так закалялась сталь

John Doran z The Quietus opisał Shortparis w taki sposób:

Ambitna, bombastyczna, niesamowicie pretensjonalna, erotyczna, ekscytująca niemożliwa do określenia, zabawna, do tańca, pełna rewolucyjnego potencjału.

Koncerty zespołu zostały okrzyknięte najlepszymi w całej Rosji. Występowali już także w innych krajach, między innymi na Białorusi, w Polsce czy Niemczech. Wiosną 2021 roku ponownie będzie można ich usłyszeć na żywo w naszym kraju.

Shortparis – 31.05.2021, Proxima, Warszawa – bilety

Koncert początkowo miał się odbyć 29 maja tego roku, jednak z powodu pandemii, organizatorzy musieli podjąć decyzję o przełożeniu wydarzenia. Shortparis wystąpią 31 maja 2021 roku w warszawskiej Proximie. Start koncertu o godzinie 19:00. Bilety zakupione na poprzednią datę wydarzenia zachowują swoją ważność. Natomiast jeśli jeszcze nie macie wejściówek, możecie je kupić na stronie Biletomat.pl.

shortparis w polsce

Koncert Shortparis w Polsce został przeniesiony na wiosnę 2021 roku. Bilety są wciąż dostępne w sprzedaży. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Shortparis to eksperymentalna […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →