fot. materiały prasowe

Seria „Silent Hill” powraca z wieloma produkcjami. Konami zapowiedziało m.in. remake od polskiego studia


20 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Konami zapowiedziało nowości z uniwersum Silent Hill. Potwierdzono również Silent Hill 2 Remake, którym zajmie się polskie studio Bloober Team.

Polacy stworzą remake kultowej gry od Konami

Wczoraj wieczorem odbył się specjalny livestream Konami, w którym japońska firma przedstawiła przyszłość marki Silent Hill. Jedną z głównych informacji podanych w trakcie transmisji było ogłoszenie remake’u drugiej odsłony serii. Podano również, że za tytuł odpowiedzialne będzie studio Bloober Team z Krakowa. Deweloperzy mają na swoim koncie takie produkcje, jak The Medium, Blair Witch czy Layer of Fear.

Zobacz: Zeus: „Zawsze lubiłem prostotę obsługi i intuicyjność konsol” [W co ty grasz? #1]

Nie wiadomo kiedy gra trafi w ręce graczy, jednak potwierdzono, że zadebiutuje ona na konsolach PlayStation 5 oraz PC-tach. W serwisie Steam pojawiła się nawet podstrona z produktem, na której podano wymagania sprzętowe. Remake tytułu z 2001 roku będzie dostępny w wersji polskiej z wyjątkiem dialogów. Te zarejestrowano wyłącznie po angielsku.

Ten kultowy tytuł jest odbudowywany od podstaw z najwyższym szacunkiem i wykorzystaniem next-genowych technologii. Nowy Silent Hill 2 wprowadzi grafikę 4K, kamerę zza ramienia, odświeżony system walki i wiele więcej. Poznaj ponadczasowy horror psychologiczny w zupełnie nowej odsłonie

– zachęcają polscy deweloperzy.

Silent Hill 2 Remake – oficjalny trailer

Konami zapowiedziało też inne tytuły z franczyzy

Wśród gamingowych produkcji znalazły się jeszcze dwa tytuły: Townfall oraz F. Pierwszy z nich to zupełnie nowa odsłona należąca do głównego odłamu franczyzy. Za produkcję gry odpowiadają studia Annapurna Interactive oraz No Code. Podobnie, jak w przypadku remake’u, nie ogłoszono na razie daty premiery.

F to natomiast spin-off serii. Akcję gry osadzono w Japonii, a autorem scenariusza jest Ryukishi07. Grę produkuje chińskie studio Neobard. Japończycy również nie podali żadnych szczegółów, które mogłyby naprowadzić na zbliżoną datę premiery.

Silent Hill F – oficjalny teaser

Konami zapowiedziało również dwa projekty filmowe. Pierwszy z nich to pełnoprawne live action Return to Silent Hill. Reżyserem filmu jest Christophe Gans, który ma na koncie m.in. wersję filmu z 2006 roku. Za produkcję dzieła odpowiada Victor Hadida.

Ostatni z zapowiedzianych projektów to jednocześnie jedyny, którego przybliżoną datę premiery podano. Ascension będzie interaktywną serią, która zadebiutuje już w przyszłym roku. Nad dziełem pracują m.in. Genvid oraz Bad Robot Games. Wraz z zapowiedzią wystartowała oficjalna strona internetowa.

Konami zapowiedziało nowości z uniwersum Silent Hill. Potwierdzono również Silent Hill 2 Remake, którym zajmie się polskie studio Bloober Team. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Polacy stworzą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →