fot. materiały prasowe

Rzekomo w singlu “Insufficient Zeal” udowadnia, że muzyka nie potrzebuje słów


05 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rzekomo powraca z drugim już singlem promującym jego zapowiedzianą na 2022 rok EP-kę. Insufficient Zeal to porcja nieziemskich brzmień.

Kierunek —> kosmos

Moje drogi razem z Rzekomo przecięły się przy okazji pierwszej edycji nowo wprowadzonej playlisty Spotify Fresh Finds Polska. Już wtedy zespół urzekł mnie swoimi brzmieniami, które były idealnie wyważone i trafiały w punkt moich muzycznych oczekiwań. Cieszę się więc, jak głupi, patrząc na to, że na moje słuchawki może już wlecieć kolejny projekt Rzekomo, który co tu dużo mówić – znowu totalnie mnie kupuje.

Przeczytaj także: Daj im rok #1 – polskie światełka w tunelu

Daj im rok
fot. Rzekomo

Rzekomo to projekt osadzony w odmętach muzyki elektronicznej, która trafia do nas za pomocą idealnie dobranych do siebie brzmień. Estetyczne zamierzenia formacji krążą wokół minimalizmu, delikatności i porządku, często branych na wspak. Ich promocja różni się od dzisiejszej formy ogłaszania swojej muzyki, ponieważ w tym przypadku artystę promuje… natura, a konkretniej drzewa. Na Instagramie zespołu możemy bowiem obejrzeć ponad 70 zdjęć tego samego drzewa, fotografowanego z tej samej perspektywy, ale podczas przeróżnych pór dnia i sezonów. Powód? Uchwycenie zmian, które zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości bez względu na osaczających nas, ludzi, zgiełk miast i ich pęd. Pomiędzy zdjęciami próżno szukać portretów, czy też selfie odpowiadających za projekt ludzi, ponieważ już dawno rzucili oni światu pytanie, na które cały czas zbierane są odpowiedzi – czy muzyk, którego nie widać, może zostać dobrze wypromowany?

Muzyczną inspiracją dla projektu są tacy wokaliści i zespoły jak: Floating Points, Rival Consoles, Skee Mask, czy też Four Tet. Do tej pory grupie udało się uzyskać wsparcie na playlistach i w selekcjach kuratorów takich serwisów, jak Beatport, Amazon, Tidal czy Spotify.

Próbuje eksperymentować z klasycznym kształtem komunikacji artysta-odbiorca, chcąc zweryfikować czy świadomość odbiorców na temat istnienia humanoidalnego autora stojącego za tworzoną muzyką jest niezbędną komponentą obcowania z muzyką samą w sobie

– komentuje Rzekomo.

Nowa EP-ka Rzekomo będzie opowieścią ukazaną w czterech częściach-singlach, z których każdy ma być zinterpretowany teledyskami. Będzie to podróż po zakamarkach emocjonalnych i intelektualnych odczuć i przemyśleń, które w tym przypadku nie będą okraszone słowami. Kluczem do zrozumienia przekazu zespołu będzie sama muzyka, która porwie nas za pomocą swojego klimatu i spokoju. Posłuchajcie jej więc sami (najlepiej ze słuchawkami na uszach) i pozwólcie sobie zatrzymać się na krótką chwilę, bo uwierzcie mi, że naprawdę warto to zrobić.

Rzekomo – Insufficient Zeal, posłuchaj!

Premierze towarzyszy eksperymentalny klip stworzony za pomocą analogowych syntezatorów i mikserów video przez uznanego artystę wizualnego Kacpra Mutke, którego obszary działań to szeroko pojęty eksperyment wizualny, kreatywne programowanie, sztuka generatywna, instalacje multimedialne, animacja, malarstwo, oraz VJ’ing. Współtworzy on również kolektyw artystyczny tajny_projekt.

W video dla zespołu Rzekomo stosuje techniki znane z kreacji analogowych -— analogowe syntezatory i mixery video, kamerę, telewizor CRT oraz wektorowy zmodyfikowany ekran vectrex. Całość montażu oraz postprodukcji wykonuje już w sposób cyfrowy . Dzięki połączeniu różnych technik, video nabiera miękkiego , ciepłego i naturalnego szlifu wizualnego, dobrze współpracującego z utworem

– mówi Kacper Mutke.

Rzekomo powraca z drugim już singlem promującym jego zapowiedzianą na 2022 rok EP-kę. Insufficient Zeal to porcja nieziemskich brzmień. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kierunek —> kosmos Moje drogi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →