fot. materiały prasowe

Rzekomo, czyli projekt bez twarzy, który chce oczarować świat. Posłuchajcie nowego singla „Vegetal Passivity”


07 października 2022

Podziel się newsem:

Projekt Rzekomo powraca z kolejną zapowiedzią swojej EP-ki. Vegetal Passivity zabiera nas do serca jesiennego letargu.

Rozwiązanie tajemnic na wyciągnięcie ręki

Elektroniczny projekt owiany tajemnicą powraca do nas z kolejną dawką brzmień. Rzekomo właśnie zaprezentował nam fragment nadchodzącej EP-ki, będącej podróżą w nieznane. Czy i tym razem są one równie spokojne co poprzednie utwory? Zobaczcie sami.

Przeczytaj także: Rzekomo w singlu Insufficient Zeal udowadnia, że muzyka nie potrzebuje słów

Rzekomo
fot. materiały prasowe

Próbuje eksperymentować z klasycznym kształtem komunikacji artysta-odbiorca, chcąc zweryfikować, czy świadomość odbiorców na temat istnienia humanoidalnego autora stojącego za tworzoną muzyką jest niezbędną komponentą obcowania z muzyką samą w sobie

– komentuje Rzekomo.

Rzekomo, czyli projekt, który udało mi się poznać dzięki playliście Spotify Fresh Finds Polska, już na samym początku urzekł mnie swoją naturalnością, która biła z wielu piosenek. Jak się później (ku mojemu zdziwieniu) okazało twór ten jest całkowitą enigmą, a forma promocji własnej twórczości zdecydowanie odbiega od przyjętych norm. W tym przypadku artystę reklamuje bowiem… natura, a konkretniej drzewa. Na Instagramie artysty możemy obejrzeć ponad 70 zdjęć tego samego drzewa, fotografowanego z tej samej perspektywy, ale podczas różnych pór dnia i sezonów. Powód? Uchwycenie zmian, które zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości bez względu na osaczających nas, ludzi, zgiełk miast i ich pęd. Pomiędzy zdjęciami próżno szukać portretów czy też selfie odpowiadających za projekt ludzi, ponieważ już dawno rzucili oni światu pytanie, na które cały czas zbierane są odpowiedzi – czy muzyk, którego nie widać, może zostać dobrze wypromowany?

Całą tę tajemniczość Rzekomo próbuje również przelać na nadchodząca EP-kę, która lawirować będzie pomiędzy tym, co jest nam dobrze znane, dodając do całej tej mieszanki domieszkę niepokoju. Kluczem do zrozumienia wydawnictwa będzie również sama muzyka, która okraszona zostanie przepięknymi wizualizacjami. Nowego singla Rzekomo, dla którego muzyczną inspiracją są tacy wokaliści i zespoły jak Floating Points, Rival Consoles, Skee Mask, czy też Four Tet, możecie posłuchać już teraz poniżej.

Rzekomo – Vegetal Passivity, posłuchaj!

Co więcej, Rzekomo wziął także udział w bardzo ciekawym projekcie, którego pokłosie będziemy mogli podziwiać już niedługo.

We wrześniu 2022 artysta wziął udział w programie rezydencyjnym w AqTushetii, ośrodku położonym w odległym Omalo wysoko w górach Kaukazu w Gruzji. Rezydencja poświęcona była eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Rzekomo wraz z artystami z Gruzji i innych krajów (m.in. Moon Wheel, Tete Noise) przez 2 tygodnie współtworzył i wymieniał się wiedzą na temat technik tworzenia i wykonywania muzyki ambientowej, drone czy music concrete. Impreza była wsparta przez Mutant Radio z Tbilisi. Efektem pobytu będzie pierwszy ambientowy utwór Rzekomo, który otworzy poboczną serię wydawnictw z tego gatunku. Każdemu wydaniu towarzyszyć będzie film opublikowany na kanale YouTube Rzekomo.

– czytamy o historii powstawania utworu.

Jedno jest więc pewne – ten niesamowicie ciekawy background będzie na pewno podwalinami do kolejnych, ciekawych muzycznych poczynań projektu.


Rzekomo pojawił się również w cyklu Daj im rok. Jest to projekt, w którym to przeczesuję między innymi playlistę Spotify Fresh Finds (ale i nie tylko) w poszukiwaniu ciekawych brzmień. Jeśli więc chciałbyś podzielić się swoją twórczością, zaprezentować ją szerszej publiczności i czujesz, że jest to coś, w co wkładasz całe swoje serce, śmiało kontaktuj się ze mną za pośrednictwem maila kubalipnicki@rytmy.pl.

Projekt Rzekomo powraca z kolejną zapowiedzią swojej EP-ki. Vegetal Passivity zabiera nas do serca jesiennego letargu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Rozwiązanie tajemnic na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →