Rusz w podróż z Rolling Stones po Ameryce Południowej! Film już w kinach


22 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

W Hawanie słuchał ich milion osób! Film The Rolling Stones Olé Olé Olé! o podróży Rolling Stones po Ameryce Południowej wchodzi do kin.

Kiedy w 1962 roku w Londynie, Brian Jones kompletował skład The Rolling Stones, nikt nie spodziewał się, że wyrośnie on do miana legendy. Ich szalony tryb życia spowodował, że już w latach osiemdziesiątych media rozpisywały się o ostatnich trasach koncertowych, lecz ta kapela nie poddaje się żadnym definicjom. Po ponad 50 latach wspólnego grania dalej wychodzi na scenie i czuje się tam jak ryba w wodzie.

maxresdefault-9

W 2016 roku Mick, Keith, Charlie i Ronnie wyruszyli w kolejną trasę koncertową, w czasie której przetoczyli się przez Amerykę Południową. Zagrali m.in. w Chile, Argentynie czy Brazylii. Trasa przewidziana była na dziewięć koncertów, jednak ostatnim, dziesiątym okazał się koncert w Hawanie. Po rewolucji z 1959 roku muzyka rockowa na Kubie była zakazana jako narzędzie “amerykańskiego imperializmu”. Tym właśnie koncertem, który odbył się 25 marca 2016 roku, The Rolling Stones przeszli do historii jako pierwszy zespół rockowy grający masowy koncert na Kubie. Zagrali dla 1 200 000 zgromadzonych!

Mick Jagger stwierdził, że przesunęli termin koncertu ze względu na wizytę Baracka Obamy, który jak to nazwał frontman, był świetnym supportem, a Keith Richards zażartował “The Rolling Stones może więcej niż kraje”.  

23 września w wybranych kinach emitowano Havana Moon – The Rolling Stones Live in Cuba, zapis wideo z tego koncertu. Teraz przyszedł czas na zapis z całej ich podróży po krajach Ameryki Łacińskiej.

Reżyserem dokumentu The Rolling Stones Olé Olé Olé! jest wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy Paul Dugdale. Współpracował już ze Stonesami przy wspomnianym Havana Moon oraz Sweet Summer Sun – Hyde Park Live. Lista sław, dla których tworzył Dugdale jest długa – to m.in. Rihanna, Adele, Coldplay, The Kills, Florence and the Machine, Lenny Kravitz czy The Prodigy.

Tym razem Dugdale spróbował spojrzeć na świat oczami legendy rock and rolla w trasie. Ten film drogi to podróż pełna emocji wypełniona najbardziej wielbionymi utworami The Rolling Stones. “Dugdale uchwycił momenty niesamowite i wzruszające, jak choćby epicki koncert plenerowy, gdy występ Stonesów zbiega się w czasie z ulewą, której rozmiary są niemal takie, jak biblijnego potopu” – napisał LA Times. Hollywood Reporter skomentował film słowami: “Show, które ma do zaoferowania więcej niż inne filmy tego gatunku, włączając w to niespodziewany zastrzyk emocji”.

The Rolling Stones Olé Olé Olé! będzie można zobaczyć przedpremierowo 22 listopada 2016 o godz. 20 w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Warszawa – Złote Tarasy, Warszawa – Ursynów, Wrocław – Pasaż, Zabrze. Film trafi do szerszej dystrybucji w najbliższy piątek.

W Hawanie słuchał ich milion osób! Film The Rolling Stones Olé Olé Olé! o podróży Rolling Stones po Ameryce Południowej wchodzi do kin. Kiedy w 1962 roku w Londynie, Brian Jones kompletował skład The Rolling Stones, nikt nie spodziewał się, że wyrośnie on do miana legendy. Ich szalony tryb życia spowodował, że już w latach […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →