RAU się nie zatrzymuje – przed premierą nawinął o tysiącu rzeczy naraz


22 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Nic nie poradzimy na to, że wyjątkowo lubimy tego oryginała. RAU znowu zaskoczył singlem, który ciężko do czegokolwiek przyporządkować.

Bomba chwilę przed

Dawny reprezentant Alkopoligamii często pojawia się ostatnio na naszych łamach, bo artystycznie jest jednym z większych zwycięzców czasów pandemii – zarówno tych związanych z jej początkiem, jak i (mamy nadzieję ) końcem.

Ze znanym sobie humorem wypuścił w prima aprilis kawałek Meltdown, który w zabawnej formie opowiada o tragicznych wydarzeniach z życia gospodarza, jak choćby poronienie żony, problemy zdrowotne matki, czy własne zmagania z psychiką. To był jednak tylko początek. Chwilę później zmienił klimat utworem Jak Makłowicz, w którym nawinął już o zdecydowanie lżejszych rzeczach, a do tego dodał mash-up z królem życia. Niedawnymi Mieszanymi uczuciami znów powrócił do lockdownowych rozważań, ale żeby tradycji stało się zadość, Aerobik Rodeo to popis posługiwania się zwiewną formą, która nie ma w sobie nic z kunktatorstwa.

RAU – Mieszane uczucia

Miszmasz polski

Mówiliśmy już o jednej tradycji? No to dołóżmy drugą. Niezależnie od tematyki, multitalenciak nigdy nie zapomina o tym, że odróżnia go nie tylko styl rapowania, ale również produkcji. Tym razem znowu poszedł w rytm, który naprawdę moglibyśmy nazwać rauowskim, a do tego kumacie, dołożył wysokie tempo. Ten bit ciągle gdzieś goni, a liryka brzmi tak, jakby stała się okazją do wyrzucenia z siebie sporej części frustracji. Jakby chodziło o wyżycie się ledwie dzień przed premierą nowego krążka.

Jest oczywiście prześmiewczo, ale zakończenie na tym byłoby spłycaniem tematu. Trzeba jeszcze dodać, że błyskotliwe składanie jest czymś więcej niż popisem; można się uśmiechnąć przy olewaniu testu ciążowego małżonki, ale gdy pamięta się jeden ze wspomnianych wcześniej kawałków… No, zabawnie jednak nie jest. Ale ten gość tak już ma. Podobnie ma się sprawa z liczbą zagadnień, które porusza – tych jest ciut, ciut i jeszcze trochę.

RAU – Aerobic Rodeo

Premiera albumu już jutro

Czy 23 kwietnia posłuchamy najbardziej dopracowanej i osobistej płyty bohatera tego tekstu? To się okaże, choć on sam zaznaczał, że tak właśnie będzie. Na trackliście czeka na nas 13 numerów, więc wygospodarujcie sobie chwilę na odsłuch. Coś czujemy, że warto!

RAU – Lato w Plenerze, Katowice – bilety

Raper i producent wystąpi już 5 czerwca na koncercie w Katowicach, który odbędzie się w ramach cyklu Lato w Plenerze. Wejściówki są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Nic nie poradzimy na to, że wyjątkowo lubimy tego oryginała. RAU znowu zaskoczył singlem, który ciężko do czegokolwiek przyporządkować. Bomba chwilę przed Dawny reprezentant Alkopoligamii często pojawia się ostatnio na naszych łamach, bo artystycznie jest jednym z większych zwycięzców czasów pandemii – zarówno tych związanych z jej początkiem, jak i (mamy nadzieję ) końcem. Ze […]

RAU | Lato W Plenerze | 5 czerwca | Katowice, Dziedziniec Fabryki Porcelany

Biletomat.pl
49 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

rau
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →