RAU Performance i człowiek orkiestra. Już w niedzielę w Poznaniu!


28 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Rau Performance już 30 sierpnia, wystąpi w Poznaniu podczas ostatniego koncertu z cyklu Koncerty na dziedzińcu. Sprawdźcie, dlaczego warto się wybrać w niedzielę do Tamy.

Rau Performance to jedna z najoryginalniejszych postaci na naszej scenie. Znany jest jako producent, raper, tekściarz, ale równie dobrze sprawdza się jako grafik i autor teledysków. Jednym słowem – to niekwestionowany człowiek orkiestra.

rau performance fot. Piotr Pytel
fot. Piotr Pytel

Charakterystyczna perkusja, syntezatorowe brzmienie rodem z lat 80., ironia bijąca z wersów i (tylko na pozór!) jednostajne flow to główne cechy twórczości byłego reprezentanta wytwórni Alkopoligamia. W formie ogranicza się rzadko, konsekwentnie uciekając zaszufladkowaniu i schematom, Jako producent śmiało sięga po brzmienia zabarwione techno i elektro. Wielość i różnorodność odsłon, którymi się odznacza, skłoniła nas do przyjrzenia się im z bliska. Poznajcie pięć oblicz Tomasza Rałowskiego!

Choć wcześniej miał swój twardy fanbase, to właśnie płyta w Alkopoligamii pozwoliła dotrzeć mu do szerokiego grona odbiorcy. Zwłaszcza, gdy na krążku znalazły się takie perełki, jak Papierowy Man, Nie śpię bo trzymam poziom czy Mieczysław Fogg. Każdy z tych numerów to – nomen omen – konkretna rozrywka.

RAU – Papierowy man – Konkretna rozrywka

Zanim jego debiutancka płyta z Alkopoligamii ujrzała światło dzienne, Rau na swoim kanale YouTube częstował nas wieloma remiksami. Już wtedy w jego twórczości konsekwentny, eklektyczny sznyt producencki był słyszalny na kilometr. Oprócz autorskiej reinterpretacji przeboju DIE ANTWOORD, w Internecie znajdziecie jego wariacje na temat piosenek Notoriousa B.I.G, Missy Elliot. Z rodzimego podwórka polecamy sprawdzić, jak poradził sobie z Synku, jestem w budynku DonGuralesko!

DIE ANTWOORD – THIS IS WHY I’M HOT (R.A.U. REMIX)

Nasz kolejny wybór to już dowód na inspiracje czysto hip-hopowe, choć czerpiące pełnymi garściami z wielu innych gatunków. Tytuł tego nagrania mówi sam za siebie. Ulubionym producentem Rau jest kultowy J Dilla, a to wiele mówi o wyczuciu artysty!

R.A.U. – FAVOURITE PRODUCER I 9 Donuts for Dilla

Drugie podejście rapera do charytatywnej, popularnej akcji #hot16challenge i kolejny sukces. To było do przewidzenia: wysamplowany viral internetowy, hip-hopowych bragga i kilka luźnych spostrzeżeń rzuconych niby od niechcenia, a jednak wkręcających się w głowę. Wariaty moje!

RAU_PERFORMANCE #HOT16CHALLENGE2

Na sam koniec zostawiliśmy dla Was najnowszy singiel, który Rau stworzył w czasie izolacji.

RAU_PERFORMANCE – NIECH MNIE KTOŚ USZCZYPNIE

Rau zamknie cykl Koncerty na dziedzińcu w Poznaniu – bilety

Choć entuzjastycznie przyjęty album Mistrz Sztuki, wyszedł już dwa lata temu, regularne występy artysty na żywo dalej elektryzują. W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, będziecie mogli się o tym przekonać w Poznaniu na zakończenie cyklu Koncerty na dziedzińcu klubu Tama. Ostatnie bilety na występ Rau są jeszcze dostępne na stronie Biletomat.pl. Nie śpijcie, trzymajcie poziom i pożegnajcie wakacje w najlepszym stylu!

rau performance, fot. Piotr Głowacki Peter Head
fot. Piotr Głowacki Peter Head

zdjęcie główne: fot. Piotr Pytel

Rau Performance już 30 sierpnia, wystąpi w Poznaniu podczas ostatniego koncertu z cyklu Koncerty na dziedzińcu. Sprawdźcie, dlaczego warto się wybrać w niedzielę do Tamy. Rau Performance to jedna z najoryginalniejszych postaci na naszej scenie. Znany jest jako producent, raper, tekściarz, ale równie dobrze sprawdza się jako grafik i autor teledysków. Jednym słowem – to […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

RAU w ramach cyklu Koncerty na dziedzińcu - Poznań, Tama | 30.08.2020

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →