Puma we współpracy z First Mile stworzyła kolekcję ubrań z przetworzonych butelek

Podziel się newsem:

Niecały rok temu pojawiły się pierwsze przecieki na temat współpracy Pumy z organizacją First Mile. Kilka dni temu poznaliśmy jej efekty. Zobaczcie jak wyszło.

Puma x First Mile. Lepsze warunki dla ludzi. Czystsza planeta

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z większych problemów z jakimi obecnie zmaga się ludzkość. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiele osób nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. Wiele razy spotkałem się z bezrefleksyjnymi reakcjami osób, na temat morza plastiku, czy wyspy śmieci na Morzu Śródziemnym.

Na szczęście świadomość wśród ludzi jest coraz większa, chociaż droga do celu jest jeszcze daleka. Coraz więcej firm odzieżowych stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. Jedną z nich jest ostatnia kolekcja przygotowana przez niemiecką firmę sportową – Puma, wraz z brytyjską firmą First Mile.

puma

First Mile jest firmą, która wzmacnia mikrogospodarkę Tajwanu, Haiti i Hondurasu poprzez zbieranie plastikowych butelek do tworzenia zrównoważonych miejsc pracy i ograniczania niszczenia środowiska. Każda zebrana butelka jest sortowana, czyszczona, rozdrabniana i przekształcana w przędzę służącą do tworzenia wartościowych produktów. W taki sposób właśnie stworzono funkcjonalne kurtki, koszulki, czapki, a także buty.

puma

Do promocji całej akcji zaproszono czołowych sportowców i ambasadorów marki, takich jak chociażby Serio Aguero, Antoine Griezmann, Nikita Parris, Marco Reus, Ada Hegerberg, a także Luis Suarez.

puma

Jeśli spodobały Wam się ciuchy z kolekcji Pumy i First Mile, całość dostępna jest w polskim sklepie niemieckiego producenta. Link do sklepu znajdziecie tutaj. Poniżej natomiast znajdziecie krótki filmik pokazujący od kuchni proces przetwarzania plastiku.

Nie tylko Puma

Warto też zwrócić uwagę, że nie tylko Puma decyduje się na takie projekty. Od kilku lat adidas we współpracy z organizacją Parley For The Oceans tworzy linię ciuchów, oraz butów w całości wytworzoną z plastiku wyłowionego z oceanów.

Także Nike nie pozostaje w tyle, ponieważ amerykański koncern od lat 90. prowadzi recyklingową akcję o nazwie Nike Grind. Ponadto koszulki piłkarskie Nike od wielu lat produkowane są z butelek, które pochodzą z recyklingu.

Niecały rok temu pojawiły się pierwsze przecieki na temat współpracy Pumy z organizacją First Mile. Kilka dni temu poznaliśmy jej efekty. Zobaczcie jak wyszło. Puma x First Mile. Lepsze warunki dla ludzi. Czystsza planeta Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z większych problemów z jakimi obecnie zmaga się ludzkość. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiele […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →