Ptakova utworem “Kastaniety” zapowiada debiutancki album


16 września 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Ptakova pracuje nad swoim debiutanckim długogrającym krążkiem. W sieci pojawił się właśnie premierowy utwór Kastaniety, do którego powstał także hipnotyzujący teledysk. Sprawdźcie.

Ptakova dała się poznać dzięki współpracom ze znanymi twórcami. Nagrywała wspólnie między innymi z Miuoshem, Jordahem czy Kubim Producentem. Obecnie wraz z Markiem Dziedzicem, producentem płyt Meli Koteluk czy Sorry Boys, artystka przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu.

Ptakova ma obecnie na koncie cztery single: Wiatr, Czar, Ratunku z Miuoshem i Kubim Producentem oraz najnowszy – Kastaniety.

Ptakova – Kastaniety

Utwór Kastaniety łączy w sobie elementy etno-folku z nowoczesnym, elektronicznym bitem.

Kastaniety są małym symbolem i akcentem zawartym w utworze. Mocno, bowiem, przylgnęła do mnie filozofia gry na tym instrumencie. Mianowicie sytuacja, kiedy tancerka flamenco potrząsa palcami, poprzez uderzenia elementów kastanietów, wytwarza dźwięk, który tworzy akompaniament dla jej tańca. Sama więc buduje rytm, którego potrzebuje.

Wraz z utworem pojawił się także teledysk w reżyserii Irminy Śliwińskiej i Jakuba Stoleckiego, który traktuje o poszukiwaniu własnego rytmu w życiu.

I to jest też temat przewodni klipu. Poszukiwanie własnego rytmu w życiu. Świadomość samej siebie, własnego ciała i własnych potrzeb. Próba odrzucenia przyzwyczajeń i sytuacji, w których nie czujemy się dobrze. Bardzo długo zastanawiałam się, która droga jest tą moją. I fakt, nie wyrzucę z siebie człowieka-poszukiwacza, bo zdaje się, że mam to w naturze, ale zdobyłam się na odwagę, aby zawalczyć z czymś, co przeszkadzało mi najbardziej. Szukanie prawdziwego „ja” w dzisiejszych czasach jest potwornie trudne – przynajmniej dla mnie. Nagłówki krzyczą jak mamy żyć, wszyscy jesteśmy specjalistami w każdym fachu, a znajomi i przyjaciele chcą dla nas jak najlepiej, więc dorzucają swoje dobre, życiowe rady. Wszystko to jest okej, jeśli tylko dobrze znasz siebie i twardo stąpasz po ziemi. Ja tak nie miałam. Czułam, że tonę i, jeśli nie wyciągnę ręki do konkretnych miejsc i osób, już się z tego nie wywinę. Zwyczajnie nie wiedziałam o co chodzi. Ten proces chwilę trwał i trwać pewnie będzie jeszcze długo, ale uznaję ten moment za jeden z najcenniejszych w swoim życiu. Świadomość tego, kim jestem, co robię i dlaczego to robię jest po prostu piękna.

Kastaniety – zobaczcie klip

Ptakova pracuje nad swoim debiutanckim długogrającym krążkiem. W sieci pojawił się właśnie premierowy utwór Kastaniety, do którego powstał także hipnotyzujący teledysk. Sprawdźcie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →