Jan Bajtlik: Nie zastanawiam się, co mi się udało. Robię dalej #psychikagrafika


26 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Jako dziewiątego gościmy u nas Jana Bajtlika, grafika i ilustratora mieszkającego w Warszawie, który rysował m.in dla Time, The New York Times oraz Courrier International.

Za grafika z reguły mówią jego projekty – zgoda, ale my chcemy wam pokazywać tych grafików, których szanujemy i których prace rzeczywiście mówią same za siebie, lecz od których warto jeszcze wyciągnąć parę słów. O projektach swoich i nie swoich. O rzeczach ważnych i tych nieco mniej. Zwięźle, ale wyczerpująco. Witajcie w cyklu Psychika grafika.

Tym razem prezentujemy prace Jana Bajtlika, grafika i ilustratora mieszkającego w Warszawie. Bajtlik jest doktorantem na warszawskiej ASP oraz wykładowcą w prestiżowej PJATK. Tworzy książki dla dzieci, plakaty oraz identyfikacje wizualne wydarzeń kulturalnych. Ilustrował m.in. dla Time, The New York Times oraz Courrier International.

W latach 2014-2016 przeprowadził w Polsce i zagranicą ponad 140 warsztatów artystycznych oraz typograficznych. Zdobywca srebrnego medalu na 10. Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie. W 2015 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekty książek dla dzieci i działalność pedagogiczną. Do tej pory, miał osiemnaście indywidualnych wystaw; brał też udział w blisko stu dwudziestu wystawach grupowych. Prywatnie zapalony alpinista.

Psychika grafika: Jan Bajtlik

1. Projektuję, bo…

…lubię.

2. Najlepiej się czuję, projektując…

Temat: na jaki w danym czasie mam ochotę. Forma: książka, plakat, ilustracja.

3. Moja najlepsza realizacja do tej pory to…

…nie zastanawiam się nad tym, robię dalej.

4. Najważniejsze w projektowaniu jest dla mnie…

…szkicowanie.

5. Grafik, którego twórczość najbardziej na mnie wpłynęła, to…

…to ewoluuje z czasem. Nie potrafię wskazać jednego.

6. Ostatni projekt, który zrobił na mnie największe wrażenie, to…

…Ugo Gattoni.

7. Projektując, słucham…

…muzyki dawnej.

Jako dziewiątego gościmy u nas Jana Bajtlika, grafika i ilustratora mieszkającego w Warszawie, który rysował m.in dla Time, The New York Times oraz Courrier International. Za grafika z reguły mówią jego projekty – zgoda, ale my chcemy wam pokazywać tych grafików, których szanujemy i których prace rzeczywiście mówią same za siebie, lecz od których warto […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →