materiały promocyjne

Przedziwny zwiastun filmu Studia Ghibli. To ostatnie dzieło Miyazakiego


05 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Nadchodzi ostatni film Hayao Miyazakiego, legendarnego rysownika Studia Ghibli. Zwiastun The Boy and the Heron pozostawia spory niedosyt.

Hayao Miyazaki zapowiada ostatni film w Studiu Ghibli

Legendarne Studio Ghibli to japońskie studio animacyjne założone w 1985 roku przez rysowników i reżyserów anime Hayao Miyazakiego, Isao Takahatę i producenta Toshio Suzukiego. Filmy, ktore wyszły spod ich rąk, zdobyły międzynarodowe uznanie i osiągnęły status kultowych w branży. Ghibli ma rzeszę fanów, szczególnie oddanych Miyazakiemu. Produkcje Studia Ghibli, które wyreżyserował to między innymi Mój sąsiad Totoro, Podniebna poczta Kiki, Księzniczka Mononoke, Spirited Away: W Krainie bogów, Ruchomy zamek Hauru, Ponyo. Po premierze ostatniego filmu Zrywa się wiatr z 2013 roku ogłosił jednak przejście i zapowiedział swój ostatni film, The Boy and the Heron.

Opisywany jako „wielki film fantastyczny”, opowiada historię chłopca o imieniu Mahito Maki (Santoki), który odkrywa opuszczoną wieżę w swoim mieście. Rozpoczyna to jego drogę w stronę fantastycznego świata, do którego wkracza z gadającym ptakiem, czaplą siwą. Fani reżysera z niecierpliwością czekali na więcej szczegółów. Wcześniej w sieci pojawiły się zdjęcia, które bardzo spodobały się widzom, ale żaden z nich nie spodziewał się tak oszczędnego zwiastuna.

materiały promocyjne

Zwiastun ostatniego filmu Miyazakiego

Łatwo poczuć niedosyt po takim trailerze. Nie ma w nim żadnych zajawek wizualnych. I to naprawdę żadnych, w całym tego słowa znaczeniu. To białe napisy na czarnym tle, przedstawiające streszczenie fabuły.

Nie brakuje jednak wzruszeń. Film, który ma być „na wpół autobiograficzną fantazją o życiu, śmierci i stworzeniu”, zapowiada się na poruszające pożegnanie twórcy z Ghibli. Możemy spodziewać się, że nadchodząca produkcja zostanie uznana za kolejną perłę jego autorstwa. Pełen zwiastun ma pojawić się niedługo w sieci.

materiały promocyjne
materiały promocyjne
materiały promocyjne

Nadchodzi ostatni film Hayao Miyazakiego, legendarnego rysownika Studia Ghibli. Zwiastun The Boy and the Heron pozostawia spory niedosyt. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Hayao Miyazaki zapowiada ostatni film w Studiu Ghibli Legendarne Studio Ghibli to japońskie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →