materiały promocyjne

Przedziwny zwiastun filmu Studia Ghibli. To ostatnie dzieło Miyazakiego


05 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Nadchodzi ostatni film Hayao Miyazakiego, legendarnego rysownika Studia Ghibli. Zwiastun The Boy and the Heron pozostawia spory niedosyt.

Hayao Miyazaki zapowiada ostatni film w Studiu Ghibli

Legendarne Studio Ghibli to japońskie studio animacyjne założone w 1985 roku przez rysowników i reżyserów anime Hayao Miyazakiego, Isao Takahatę i producenta Toshio Suzukiego. Filmy, ktore wyszły spod ich rąk, zdobyły międzynarodowe uznanie i osiągnęły status kultowych w branży. Ghibli ma rzeszę fanów, szczególnie oddanych Miyazakiemu. Produkcje Studia Ghibli, które wyreżyserował to między innymi Mój sąsiad Totoro, Podniebna poczta Kiki, Księzniczka Mononoke, Spirited Away: W Krainie bogów, Ruchomy zamek Hauru, Ponyo. Po premierze ostatniego filmu Zrywa się wiatr z 2013 roku ogłosił jednak przejście i zapowiedział swój ostatni film, The Boy and the Heron.

Opisywany jako „wielki film fantastyczny”, opowiada historię chłopca o imieniu Mahito Maki (Santoki), który odkrywa opuszczoną wieżę w swoim mieście. Rozpoczyna to jego drogę w stronę fantastycznego świata, do którego wkracza z gadającym ptakiem, czaplą siwą. Fani reżysera z niecierpliwością czekali na więcej szczegółów. Wcześniej w sieci pojawiły się zdjęcia, które bardzo spodobały się widzom, ale żaden z nich nie spodziewał się tak oszczędnego zwiastuna.

materiały promocyjne

Zwiastun ostatniego filmu Miyazakiego

Łatwo poczuć niedosyt po takim trailerze. Nie ma w nim żadnych zajawek wizualnych. I to naprawdę żadnych, w całym tego słowa znaczeniu. To białe napisy na czarnym tle, przedstawiające streszczenie fabuły.

Nie brakuje jednak wzruszeń. Film, który ma być „na wpół autobiograficzną fantazją o życiu, śmierci i stworzeniu”, zapowiada się na poruszające pożegnanie twórcy z Ghibli. Możemy spodziewać się, że nadchodząca produkcja zostanie uznana za kolejną perłę jego autorstwa. Pełen zwiastun ma pojawić się niedługo w sieci.

materiały promocyjne
materiały promocyjne
materiały promocyjne

Nadchodzi ostatni film Hayao Miyazakiego, legendarnego rysownika Studia Ghibli. Zwiastun The Boy and the Heron pozostawia spory niedosyt. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Hayao Miyazaki zapowiada ostatni film w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →