Pool David McNew/Getty Images

Prokuratura żąda, by Suge Knight wypłacił 81 milionów dolarów


15 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Suge Knight odsiaduje obecnie 28-letni wyrok za morderstwo Terry’ego Cartera Jr. w 2015 roku. Prawnik reprezentujący rodzinę ofiary zażądał od przedsiębiorcy 81 milionów dolarów odszkodowania.

Suge Knight zabójcą?

Jak podaje magazyn Rolling Stone, jest to pierwszy raz, gdy prawnik Lance Behringer wystosował wobec Knighta żądanie odszkodowania pieniężnego podczas trwającego już ponad miesiąc procesu w sprawie morderstwa. 57-letni współzałożyciel wytwórni Death Row Records nie wniósł sprzeciwu wobec zarzucanych mu czynów. Jest oskarżony o zabicie Cartera w wypadku samochodowym na planie filmu o albumie N.W.A Straight Outta Compton. Ofiara miała żonę oraz dwie córki.

Nikomu nie jest komfortowo rozmawiając o pieniądzach. Ale tak właśnie powinno się stać – te rodzina zamordowanego powinna otrzymać 81 milionów dolarów.

– mówi Lanny Behringer

Przedstawiciel prawny Knighta, David Kenner, argumentuje, że przedsiębiorca uważał ofiarę za swojego przyjaciela. Nazywa wypadek, który miał miejsce w 2015 tragicznym wydarzeniem. Gdy do niego doszło, Suge Knight uciekał autem przed Cle “Bone” Sloanem, który go atakował.

Wyobraźcie sobie, że ktoś was bije, goni, ponownie bije, wskazuje na was pistoletem, grozi, że was zabije. Wtedy musisz podjąć decyzję, co powinieneś zrobić.

Kenner dodaje, że „nie podważa wartości życia pana Cartera„.

Z całym szacunkiem dla pani Carter i całej rodziny Carterów, proszę o wydanie wyroku, zgodnie z którym mój klient nie jest odpowiedzialny za to tragiczne zajście.

Rodzina Carterów złożyła pozew w czerwcu 2015. Oskarżali nie tylko Knighta – wnieśli zarzuty również wobec Dr. Dre, Ice Cube’a oraz spółki NBC Universal utrzymując, że przemoc na planie filmowym była przez nich wszystkich zaplanowana. Udało im się uniknąć zarzutów.

Death Row Records
Suge Knight, fot. GettyImages

Przeczytaj także: The D.O.C. wyjaśnia, jak doszło do rozpadu legendarnej grupy N.W.A

Suge Knight odsiaduje obecnie 28-letni wyrok za morderstwo Terry’ego Cartera Jr. w 2015 roku. Prawnik reprezentujący rodzinę ofiary zażądał od przedsiębiorcy 81 milionów dolarów odszkodowania. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Suge Knight […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →