Original Gangsters – ci raperzy odsiedzieli swoje w więzieniu!


29 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Raperzy nie należą do najświętszych osobników na tym świecie. ;)

Wielu z nich miało do czynienia z prawem i to niestety nie na studiach. Dla niektórych to powód do dumy, niektórzy pewnie chętnie wycieli by ten epizod ze swojego życiorysu. Część z nich można spokojnie nazwać Original Gangster, a część jak Al Capone – siedziała za podatki.

Przedstawiamy listę 10 zawodników i zawodniczek, którzy odpracowali swoje na rzecz społeczeństwa w zakładach karnych. 

TUPAC SHAKUR

Zarzuty: wykorzystywanie seksualne

Wyrok: 4 miesiące (5 lat w zawieszeniu)

Na pierwszy ogień idzie legenda, raper uważany za jednego z najlepszych w grze. Tupac doceniany za swoje teksty i zaangażowanie w życie społeczne został skazany w 1994 roku za, nie bójmy się tego tak nazwać, jedno z najobrzydliwszych przestępstw. Otóż, razem ze swoimi ziomkami zostali oskarżeni o gwałt. Raper twierdził, że jest niewinny. Jak mawiał klasyk z filmu Skazani na Shawshank: „tu siedzą sami niewinni”. Shame on You, Panie Shakur

Morał: Napaść seskualna nie ma żadnego związku z byciem gangsterem, jeżeli ktoś mówi nie, to znaczy, że mówi nie!

LIL WAYNE

Zarzuty: nielegalne posiadanie broni

Wyrok: 8 miesięcy 

Kolejny w kolejce jest nie kto inny jak Mr. Carter we własnej osobie. Tu mamy do czynienia z gangsta rapem w czystej postaci. 22 lipca 2007 roku Weezy razem z ekipą, przed jednym z występów, postanowili skonsumować nieco zielonej substancji. Pech chciał, że akurat przejeżdżał tamtędy patrol Policji. Po przeszukaniu samochodu, w torbie rapera  znaleziono nielegalny pistolet. Chłop wylądował w słynnym więzieniu Riker Island. 

Morał: W przyszłości kiedy usłyszycie, że Lil Wayne nawija o broni i dragch, potraktujcie go poważnie.

LIL KIM

Zarzuty: krzywoprzysięstwo

Wyrok: 1 rok 

Kolejna „malutka” w zestawieniu. Lil Kim miała niegdyś swoje momenty. Znana głównie z tego, że bujała się z Biggiem. Historia jest dość zabawna mimo tego, że cała akcja kręci się wokół strzelaniny.
Kim co prawda nigdy nie została oskarżona o udział w jakiejkolwiek strzelaninie, ale zeznała, przed sądem najwyższym, że dwójka jej bliskich ziomków w ogóle nie była obecna w miejscu incydentu. Niestety wspomniane ziomki, chyba nie znali jej planu bo przyznali się do udziału w całej akcji. Kim wylądowała na rok w więzieniu za kłamstwo. 

Morał: Nie kłamcie w sądzie, zwłaszcza jeżeli ludzie, których chcecie chronić są idiotami.

OL’ DIRTY BASTARD

Zarzuty: Wywoływanie zagrożeń terrorystycznych, posiadanie narkotyków z zamiarem sprzedaży, posiadanie nielegalnych substancji, agresywne prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy, posiadanie marihuany , ignorowanie sygnalizacji świetlnej, kradzież, ucieczka z  zamkniętego zakładu, nielegalne posiadanie kamizelki kuloodpornej, posiadanie broni, napaść, obraza sądu

Wyrok: 2 lata 

Nie mogło zabraknąć na tej liście jednego z największych świrów w rap grze. ODB reprezentujący Wu-Tang Clan z samych zarzutów mógłby spisać swoja biografię. Nie będziemy rozpisywać się zanadto o tej legendzie. Zaznaczymy, że dzięki niemu cały Wu-Tang został poddany śledztwu w sprawie RICO czyli zorganizowanej grupy przestępczej (zwykle takie sprawy dotyczą np. mafii). 

Morał: nie zadzieraj z Wu-Tangiem

SUGE KNIGHT

Zarzuty: potrącenie ze skutkiem śmiertelnym, ucieczka z miejsca przestępstwa, rabunek
Wyrok: 28 lat 

Suge to nie do końca raper, ale z pewnością ważna postać w rapie. Założyciel wytwórni Death Row, która miała w swojej stajni takie tuzy jak Tupac, Dr. Dre, Snoop Dogg. Suge już wcześniej oskarżony był o kilka przestępstw, ale skończyło się na wyrokach w zawieszeniu. Zasłynął głównie jako wątpliwy biznesmeni i zarazem największy kombinator w branży. 

Morał: Ogarnij się, nie bądź ja Suge Knight

SNOOP DOGG

Zarzuty: posiadanie kokainy, rozbój, przynależność do gangu

Wyrok: kilka dni w areszcie

Dlaczego piszemy o Snoopie przy okazji więzienia, skoro trafił za kratki tylko na kilka dni? Powód pierwszy, to oczywiście cała gangsterska otoczka, którą Calvin Broadus przez lata budował wokół siebie. Dziś Snoop mógłby być autorytetem, ale za małolata biegał z giwerami i nie stronił od narkotyków. Sprawa druga, i zarazem ważniejsza, dotyczy uniewinniającego wyroku. W 1994 roku Snoop był zamieszany w morderstwo związane z porachunkami gangów, ostatecznie został uniewinniony, ale było naprawdę blisko.

Morał: Nawet prawdziwy gangster może wyjść na ludzi

LAURYN HILL

Zarzuty: unikanie podatków

Wyrok: 3 miesiące 

Panna Hill nagrabiła sobie w sposób najbardziej nieinwazyjny. Idąc w ślady Ala Capone, postanowiła nie zapłacić podatku od 2 milionów dolarów, które wpłynęły na jej konto. Lauryn „wciąż czekamy na nową płytę” Hill oprócz odsiadki skazana została na grzywnę i areszt domowy. Przy okazji procesu nie omieszkała wzbudzić kilu kontrowersji dotyczących nierównego traktowania przez sąd osób o kolorze skóry innym niż  biały. To się chwali!

Morał: Zarabiasz górę hajsu, zapłać podatek. Mafia cię nie dorwie, ale urząd skarbowy na bank.

CHADA

Zarzuty: pobicie, napaść, kradzież, posługiwanie się fałszywymi dokumentami

Wyrok: 2 lata 

Nie mogło na naszej liście zabraknąć polskiego akcentu. Pan Tomasz zakpił sobie z wymiaru sprawiedliwości i w czasie pierwszej odsiadki postanowił, niczym Sean Connery w filmie Twierdza, uciec z więźnia. Może było to mniej spektakularne, bo po prostu nie powrócił z przepustki do zakładu karnego, ale list gończy to nie przelewki. Podczas swojej ucieczki nagrał płytę oraz teledyski, które kręcono w różnych zakątkach Polski. W końcu jednak raper wpadł w ręce policji. 

Morał: Nie skacz z okna, wracaj z przepustek i uważaj na siebie.

XXXTentacion

Zarzuty: pobicie kobiety w ciąży, przemoc domowa, porwanie, zastraszanie świadków, posiadanie broni, rabunek z bronią w ręku

Wyrok: nie dożył wyroku

Najgłośniejsza, acz niestety krótka kariera ostatniego czasu. Naznaczona od samego początku wizytami w zakładach poprawczych i karnych. Już jako nieletni został skazany za kilka z powyższych zarzutów. Jego kariera nabierała tempa, równocześnie czekał na wyrok w sprawie znęcania się nad swoja ciężarną dziewczyną i jej zastraszanie. Groziło mu 10 lat. Nie doczekał wyroku – został zastrzelony w wieku 20 lat.

Morał: Karma is a bitch, a poważnie sprawdzajcie kim są wasi idole.

Raperzy nie należą do najświętszych osobników na tym świecie. ;) Wielu z nich miało do czynienia z prawem i to niestety nie na studiach. Dla niektórych to powód do dumy, niektórzy pewnie chętnie wycieli by ten epizod ze swojego życiorysu. Część z nich można spokojnie nazwać Original Gangster, a część jak Al Capone – siedziała […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →