Profil (2018)

Profil” – eksperymentalny thriller już wkrótce trafi do kin


06 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Profil w reżyserii Timura Bekmambetova już w połowie maja trafi do kin. Produkcja opowiada o dziennikarce śledczej, która próbuje zinfiltrować propagandowe kanały Państwa Islamskiego. Historia została oparta na faktach.

Profil w kinach od 14 maja

Od premiery Profilu minęły już ponad trzy lata – pierwszy pokaz produkcji odbył się na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Reżyserią zajął się Timur Bekmambetov odpowiedzialny za takie tytuły, jak Straż Nocna, czy Straż Dzienna. Profil jest międzynarodowa koprodukcją pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Rosją i Cyprem i został nakręcony jako film na ekranie komputera. Thriller całościowo rozgrywa się ekranie w formacie Screenlife, a już niedługo będzie mieć swoją kinową premierę. Do szerokiej dystrybucji wejdzie już 14 maja.

Powstaną dwie kolejne części filmu „Na noże”, przeczytaj

Profil w kinach od 14 maja
Profil (2018)

Profil – dramat na ekranie

Akcja filmu dzieje się w Londynie w 2014 roku. Amy jest dziennikarką śledczą, która otrzymuje zlecenie zbadanie sprawy Europejek, wyruszających do objętej wojną Syrii. Zakłada fałszywe konto na Facebooku, na którym podaje się za nawróconą muzułmankę i sharuje treści publikowane przez tamtejszych radykałów. Wówczas odzywa się do niej Bilel, Brytyjczyk walczący w szeregach ISIS. Każde z nich prowadzi swoją grę, lecz nie zważając na to, kiełkuje między nimi coś prawdziwego. Tak przynajmniej wydaje się Amy.

Profil to eksperymentalny film, dziejący się wyłącznie na ekranie komputera. Timur Bekmambetov przedstawił w nim opowieść opartą na autentycznych wydarzeniach zaczerpniętych z książki Anne Erelle Dżihadystka. Relacja z wnętrza komórki rekrutacyjnej Państwa Islamskiego.

Profile – Official Trailer

Profil w reżyserii Timura Bekmambetova już w połowie maja trafi do kin. Produkcja opowiada o dziennikarce śledczej, która próbuje zinfiltrować propagandowe kanały Państwa Islamskiego. Historia została oparta na faktach. Profil w kinach od 14 maja Od premiery Profilu minęły już ponad trzy lata – pierwszy pokaz produkcji odbył się na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.