Ubisoft

Powstaje remake pierwszej części „Splinter Cella”


16 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ubisoft ogłosił, że pracuje nad remakiem pierwszej części serii Splinter Cell. Czego możemy się spodziewać?

Splinter Cell – wielki powrót?

Pod koniec października informowaliśmy o możliwym powrocie serii Splinter Cell. Z przekazów płynących od branżowych dziennikarzy wynikało, że Ubisoft pracuje nad nową skradankową produkcją, która miała zawierać w sobie elementy znane także z serii Hitman. Tom Henderson z VGC donosił z kolei, że firma dała już zielone światło dla produkcji nowego Splinter Cella. Teraz Francuzi oficjalnie zapowiadają, że pracują nad remakiem pierwszej części przygód Sama Fishera. Nie jest to z pewnością informacja, na którą czekali fani.

Powstaje remake pierwszej części „Splinter Cella"
Splinter Cell: Blacklist

Sam Fisher wraca z emerytury

W agenta NSA, Sama Fishera, po raz pierwszy mieliśmy okazję wcielić się w 2002 roku. Skrandankowa seria Splinter Cell doczekała się sześciu dużych części. Ostatnia z nich, nosząca podtytuł Blacklist, trafiła na rynek w 2013 roku. W planach był także film z Tomem Hardym w roli głównej, jednak rozwój projektu jest zawieszony.

Remake pierwszej części Splinter Cella jest dopiero na wczesnych etapach produkcji. Czego możemy się spodziewać?

Pomimo tego, że produkcja jest dopiero na wczesnym etapie rozwoju, za cel postawiliśmy sobie zachowanie ducha pierwszych gier, który wyrobił markę i czyni Splinter Cella tym, czym jest. Pracujemy nad tym projektem od zera – ulepszymy grafikę i niektóre mechaniki, które pozwolą spełnią zarówno wymagania graczy, jak i będą dla nich wygodne. Gra będzie liniowa, tak jak oryginał

– powiedział jeden z producentów, Matt West.

To z kolei wypowiedź producenta technicznego, Petera Handrinosa:

Jeśli miałbym w kilku słowach określić, czym nowa produkcja będzie różniła się od oryginału, będą to eksploracja i innowacja. Mamy nowy silnik i zaletę w postaci nowego cyklu życia konsol, którą możemy wykorzystać, aby nie utknąć w przeszłości.

Dyrektor kreatywny, Chris Auty, pytany o to, co jeszcze możemy wyczytać z tej zapowiedzi, odpowiada:

Można powiedzieć, że wielu z członków naszego zespołu jest skradankowymi purystami. Bardzo poważnie traktujemy tego typu mechaniki, które chcemy stworzyć i umieścić w grze. Jesteśmy też bardzo świadomi tego, co czyni Splinter Cella klasykiem i tym, czym jest. Za pomocą tego remake’u, zbudujemy fundament pod przyszłość serii.

Ubisoft ogłosił, że pracuje nad remakiem pierwszej części serii Splinter Cell. Czego możemy się spodziewać? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Splinter Cell – wielki powrót? Pod […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →