fot. flickr cc

Jakie są gamingowe nawyki dzieci w Polsce? Przeprowadzono ciekawe badania młodych graczy


12 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Aż 81% polskich dzieci uważa, że gry wideo są dla nich ważne. To tylko jeden z wyników badania Polish Gamers KIDS.

Istotny element życia

Gaming stał się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Nic dziwnego więc, że prowadzonych jest na ten temat coraz więcej badań, mających sprawdzić nawyki, zachowania konsumenckie, ale także aspekty zdrowotne naszego grania. PURR Media oraz inicjatywa Polish Gamers Observatory stworzyli pierwsze w Polsce badanie na temat konsumpcji gier wideo przez dzieci w wieku 9-15 lat zatytułowane Polish Gamers KIDS. Badanie składa się z 7 rozdziałów i porusza między innymi takie aspekty jak ogólne informacje o graczach w wieku 9-15, popularność poszczególnych platform, streamingów gier, kwestie finansowe, ale także wpływ na relacje rodzinne. Pełen raport znajdziecie tutaj. Poniżej przytoczymy natomiast kilka najciekawszych wniosków płynących z badania.

Ważność gier i średnio szczęśliwi rodzice

Pośród wszystkich respondentów aż 81% deklaruje, że są one dla nich ważne. Gry wideo są szczególnie istotne dla chłopców – 88% ankietowanych deklaruje, że są one w jakimś stopniu ważne (wśród dziewcząt odpowiedź tę wybrało 72% ankietowanych).

Polish Gamers KIDS – ważność gier wideo

Jakie są gamingowe nawyki najmłodszych? Polish Gamers Kids przedstawia wyniki badań

Bardzo ciekawy jest także kontrast między tym, jak istotne dla dzieci są gry a zdanie rodziców na ten sam temat. Zaledwie 18% ankietowanych w badaniu Polish Gamers KIDS młodych graczy przyznało, że fakt grania w gry cieszy ich ojców i matki. Niezadowolona z tego faktu jest połowa rodziców. Jednocześnie aż 49% dzieci gra w gry z tatą, a 28% z mamą. Co więcej, 48% ankietowanych deklaruje, że to właśnie rodzice kupują wspólnie z nimi gry. Kontrola dotycząca tego, w co dzieci grają i w jakim wymiarze czasowym jest jednak bardzo mocna. 88% młodych graczy twierdzi, że ich rodzice sprawują kontrolę nad wybieranymi przez nich tytułami. Ponadto aż 87% ankietowanych przyznało, że ich opiekunowie ograniczają czas przeznaczany przez nich na gry wideo.

Aż 81% polskich dzieci uważa, że gry wideo są dla nich ważne. To tylko jeden z wyników badania Polish Gamers KIDS. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →