fot. materiały promocyjne

Polacy na płycie Kanye Westa i Ty Dolla $igna


11 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Dwóch polskich producentów – Shdow i Hubi – stoją za numerem, który znajdzie się na nadchodzącej płycie duetu Ye i Ty Dolla $ign.

¥$ (YeDolla) z tracklistą

Jak doniósł kilka dni temu „Billboard”, album duetu pt. ¥$ (YeDolla) doczekał się tracklisty. Na płycie znajdzie się 17 utworów – w tym między innymi wydany w listopadzie singiel Vultures, na którym znaleźli się Bump J i Lil Durk. Wśród kawałków widnieje też New Body – czyli współpraca Ye, Ty’a i Nicki Minaj, o której pierwszy raz usłyszeliśmy w 2018 r. Z polskiej perspektywy warto natomiast zwrócić uwagę na numer 3 na trackliście, Fuck Sumn.

Czytaj też: W świecie dużych rap-ryb. Współprace polskich producentów ze światowymi gwiazdami rapu

Polacy w topowym składzie

Dlaczego akurat ten? okazuje się, że to utwór zrobiony wspólnie przez Timbalanda i polskich producentów. Shdow i Hubi pochwalili się swoim sukcesem w mediach społecznościowych. W sieci można znaleźć też nagranie z listening party w Miami, gdzie Kanye puścił wspomniany utwór. W Fuck Sumn pojawiają się też na wokalach Playboi Carti i Quavo. W skali polskiej sceny to naprawdę spory sukces i warto głośno o tym mówić. Polskim raperom jak i producentom zdarzają się współprace z topowymi graczami ze świata hip-hopu, ale ta wygląda na jedną z największych, jeśli nie największą.

„Wysłałem bity do Timbalanda”

Shdow i Hubi to postacie znane na polskiej scenie. Pierwszy pracował np. ze Smolastym, Tymkiem, Białasem, Tuzzą czy Young Igim. Zaangażowany był też w projekt Hotel Maffija 3. Drugiego kojarzyć można z utworów realizowanych dla m.in. Żabsona, Kaza Bałagane, shaftera czy Kizo. Jak doszło do współpracy polskich producentów z gwiazdami światowego formatu? Udało się tego dowiedzieć Hype’owi, który zacytawał odpowiedź Shdowa na swoim fanpejdżu: „Wysłałem bity do Timbalanda w październiku i zadzwonił do mnie miesiąc później że mamy numer na ¥$” – powiedział Shdow. Proste? Proste! Teraz pozostaje tylko czekać na rezultat.

kanye ty dolla sign polscy producenci
źródło: Instagram @chanpagneshdow

Dwóch polskich producentów – Shdow i Hubi – stoją za numerem, który znajdzie się na nadchodzącej płycie duetu Ye i Ty Dolla $ign. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →