WOŚP ma szansę na Pokojową Nagrodę Nobla!


02 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Norweski Komitet Noblowski potwierdził oficjalne przyjęcie kandydatury Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Nagrody Nobla.

Zgłoszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla zostało przyjęte. Wiadomo, że kandydaturę zgłosiły co najmniej dwie osoby – posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt oraz prof. Adam Grzegorczyk. Obydwoje dostali we wtorek oficjalne potwierdzenie kandydatury.

– To zaskakująca wiadomość – mówił w rozmowie z TVN 24 Jerzy Owsiak, twórca WOŚP. – Jestem realistą, rok temu było kilkaset takich zgłoszeń i to dla ludzi czy organizacji, które walczą o pokój na śmierć i życie. My działamy w fantastycznych warunkach warunkach wolnej Polski, gdzie nic nam nie kapie na głowę. Ale samo to, że ktoś o nas pomyślał, gdzieś nas wysłał, jest mobilizujące, jest czymś niezwykłym. Odbieramy to jako wspaniały, miły stan, realistycznie rzecz biorąc daleki od wisienki na torcie, ale bardzo motywujący do każdego dnia pracy.

Owsiak podkreślał wcześniej, że na Pokojową Nagrodę Nobla zasługuje nie on, ale cała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Reszta już tylko w rękach Komitetu Noblowskiego. Uroczystość przyznania nagród odbędzie się w grudniu w Oslo.

– To dla nas przeogromny zaszczyt i wielka duma! Jesteśmy też bardzo wdzięczni! Ta nominacja to tak naprawdę uhonorowanie 25-letniego zaangażowania w ideę WOŚP milionów ludzi – organizatorów, sztabów, wolontariuszy i darczyńców. To naprawdę wielka rzecz – pisze WOŚP na Facebooku.

Jak poinformowała w piątek Fundacja WOŚP, po 25. Finale, który odbył się 15 stycznia, na jej konto trafiło już ponad 62 mln 418 tys. zł. Liczenie środków potrwa do końca lutego, a ostateczna kwota zbiórki ma być podana 7 marca.

Norweski Komitet Noblowski potwierdził oficjalne przyjęcie kandydatury Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Nagrody Nobla. Zgłoszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla zostało przyjęte. Wiadomo, że kandydaturę zgłosiły co najmniej dwie osoby – posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt oraz prof. Adam Grzegorczyk. Obydwoje dostali we wtorek oficjalne potwierdzenie kandydatury. Zobacz także Nowe seriale, na które […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →