Płyta NASA dla kosmitów z 1977 roku ukaże się na złotym winylu


23 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

The Voyager Golden Record to prawdziwy biały kruk. Kompilacja stworzona przez NASA istnieje tylko w 12 kopiach. Teraz album, wydany na pięknym, złotym winylu, trafi do sprzedaży.

NASA zmontowała ten wyjątkowy mixtape w 1977 roku i wystrzeliła go w kosmos w prezencie dla domniemanych kosmicznych odbiorców. Jedna kopia znajduje się na pokładzie Voyagera 1, który obecnie znajduje się w przestrzeni międzygwiazdowej, druga leży sobie na pokładzie Voyagera 2, będącego jedynie 10 miliardów mil od nas. Reszta została na Ziemi. Jeden z egzemplatrzy był zarezerwowany dla prezydenta Jimmy’ego Cartera, pozostałe zostały rozdystrybuowane między ośrodkami NASA i różnymi instytucjami. Teraz, dzięki projekcie sfinansowanym przez Kickstarter, album może stać się dostępny dla każdego.

Nad wydaniem The Voyager Golden Record pracują David Pescovitz, kierownik badań w Institute For The Future, Timothy Daly, manager Amoeba Music oraz grafik i projektant Lawrence Azerrad. Kompilacja z planety Ziemia, którą oryginalnie wydano na płytach z pozłacanej miedzi, mających przetrwać miliardy lat podróży kosmicznej, tym razem zostanie wydana na złotym winylu. Plan zakłada wypuszczenie potrójnego winyla w przyszłym roku, na 40-lecie startu programu Voyager. Box ma kosztować 98 dolarów.

d654f7d12680f928ef5052de51d71254_original

Co właściwie znajduje się na składance NASA? Cała audiosfera Ziemi w pigułce – odgłosy natury, pozdrowienia nagrane w różnych językach oraz muzyka różnych czasów i kultur. Kosmici mieli poznać naszą kulturę muzyczną słuchając między innymi koncertów brandenburskich Bacha, piosenek Aborygenów, utworu “Johnny B. Goode” Chucka Berry’ego i muzyki ślubnej z Peru. Pełną listę utworów znajdziecie na stronie projektu na Kickstarterze.

22goldenrecord-1474462340328-master768-1474588219-640x427

Sprawdź także:
Nadchodzi płyta z muzyką dla kotów. Wydaje ją Universal

The Voyager Golden Record to prawdziwy biały kruk. Kompilacja stworzona przez NASA istnieje tylko w 12 kopiach. Teraz album, wydany na pięknym, złotym winylu, trafi do sprzedaży. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →