kadr z teledysku do piosenki „A Child's Question, August”

PJ Harvey wróciła z singlem „A Child’s Question, August”. Zapowiedziała też album


26 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Dziesiąty studyjny album Brytyjki, I Inside the Old Year Dying, ukaże się 7 lipca. Już teraz posłuchać można jednak nowego singla PJ Harvey, A Child’s Question, August.

PJ Harvey wraca

Jeden z powrotów, na które w tym roku czekamy chyba najbardziej. O tym, jak spieszno nam do odsłuchania nowej Polly Jean Harvey, pisaliśmy zresztą w grudniu. Wtedy zastanawialiśmy się, jak może brzmieć kolejna płyta uwielbianej przez fanów, pochodzącej z Dorset wokalistki. Braliśmy pod uwagę jej ostatnie albumy, a także liczne inspiracje, którymi chwaliła się w wywiadach. Teraz, dzięki singlowi A Child’s Question, August, możemy mieć już pewne wyobrażenia.

PJ Harvey wróciła z singlem zapowiedziała album
fot. materiały promocyjne

Ben Whishaw na wokalu

Brzmienie piosenki, a w perspektywie pewnie całej płyty, nie powinno być zaskoczeniem. Album został wyprodukowany przez długoletnich współpracowników PJ – Flooda i Johna Parisha. A Child’s Question, August to dostojna i odrobinę marszowa pieśń. Oparta jest na dźwiękach gitary, ale nie ma tu mowy o powrocie artystki do brzmień z pierwszych wydawnictw (swoją drogą, za kilka dni 30 lat stuknie Rid of Me). To raczej oczywista kontynuacja ostatnich albumów – Let England Shake (2011) i The Hope Six Demolition Project (2016). Co ciekawe, na drugim wokalu w A Child’s Question, August pojawił się Ben Whishaw. Aktor znany m.in. z Pachnidła i bondowskiej serii (wciela się w postać Q) jest bliskim przyjacielem PJ Harvey. Utworowi towarzyszy teledysk, którego reżyserem jest Steve Gullick:

PJ Harvey i żywe brzmienie

Album I Inside the Old Year Dying ukaże się 7 lipca. Jak twierdzi sama artystka, nowe piosenki oferują „przestrzeń do odpoczynku, ukojenie, pocieszenie, są balsamem dla duszy – co jest bardzo aktualne w czasach, w których się znajdujemy”. PJ zaczęła pracować nad płytą sześć lat temu, pod koniec trasy w 2017 roku. Mimo że przez ostatnie lata nic nie wydała, intensywnie pracowała – m.in. nad Orlam, swoim drugim poetyckim dziełem po wydanym w 2015 roku The Hollow of the Hand. Nowa płyta ma uchwycić żywe brzmienie Polly i jej zespołu, a także liczne improwizacje. „Studio było ustawione na granie na żywo i to wszystko, co robiliśmy” – napisała w oświadczeniu artystka.

Oto tracklista I Inside the Old Year Dying i okładka płyty :

Prayer at the Gate
Autumn Term
Lwonesome Tonight
Seem an I
The Nether-edge
I Inside the Old Year Dying
All Souls
A Child’s Question, August
I Inside the Old I Dying
August
A Child’s Question, July
A Noiseless Noise

PJ Harvey wróciła z singlem zapowiedziała album
okładka płyty „I Inside the Old Year Dying”

Dziesiąty studyjny album Brytyjki, I Inside the Old Year Dying, ukaże się 7 lipca. Już teraz posłuchać można jednak nowego singla PJ Harvey, A Child’s Question, August. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →