kadr z nagrania coveru „When It's Love”

Piotr Cugowski śpiewa Van Halen w nowej odsłonie Polish Metal Alliance


09 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W kolejnej odsłonie projektu Polish Metal Alliance Piotr Cugowski wykonał cover utworu zespołu Van Halen.

Piotr Cugowski w hołdzie dla Eddiego Van Halena

Pamiętacie Krzysztofa Zalewskiego śpiewającego cover Pantery? Projekt Polish Metal Alliance, w ramach którego powstało tamto nagranie, trwa. Jeśli ktoś z was śledził ich kanał, wie, że bardzo często pojawiał się na nim Piotr Cugowski z zespołu Bracia. Raz nawet, wspólnie z Krzysztofem Sokołowskim z Nocnego Kochanka, coverował Iron Maiden. Tym razem wybór padł jednak na utwór z repertuaru legendarnej grupy Van Halen.

W opisie nagrania widzimy, że cover When It’s Love jest tributem muzyków dla nieżyjącego już Eddiego Van Halena. Piotra Cugowskiego wokalnie wsparli Ricky Wychovaniec, Maciej Koczorowski, a także Mirek Skorupski, który ponadto zagrał na klawiszach. W sekcji instrumentalnej w coverze Polish Metal Alliance zagrali Marek Pająk i Jarek Chilkiewicz (gitary), Tomasz Targosz (bas), a także Beata Polak (perkusja).

Co wyjątkowo ciekawe w przypadku Piotra Cugowskiego, nie ma on przeszłości związanej z muzyką metalową. Owszem, w młodości współpracował z zespołem Tipsy Train, który założył jego brat, Wojciech. Ale w „zawodowej” karierze muzycznej Piotr dał się poznać od zupełnie innej strony – twórczość zespołu Bracia jest bowiem zdecydowanie bardziej popowa.

Polish Metal Alliance – When It’s Love (Van Halen Cover)

W kolejnej odsłonie projektu Polish Metal Alliance Piotr Cugowski wykonał cover utworu zespołu Van Halen. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Piotr Cugowski w hołdzie dla Eddiego Van Halena Pamiętacie Krzysztofa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →