Patrick The Pan zaprasza na psi festiwal


05 września 2021

Podziel się newsem:

Podczas Miłego PSOtkania odbędą się pokazy filmów, w których główne role odgrywają psy. Będzie można również uczestniczyć w warsztatach i wykładach, a także posłuchać akustycznego koncertu Patricka The Pana. To wszystko 12 września przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie.

Patrick The Pan organizuje psi festiwal

Pod koniec czerwca śpiewał „Nie chcę psa”, a dziś zaprasza na prawdziwe pieskie wydarzenie, czyli Miłe PSOtkanie. Patrick The Pan łączy siły z kinem w Zamku Ujazdowskim oraz Fundacją Rasowy Kundel, aby 12 września oddać hołd czworonożnym przyjaciołom. Jedną z najciekawszych atrakcji wydarzenia będą projekcje filmów, w których pierwszoplanowe role odgrywają właśnie psi i zwierzęcy aktorzy. Do kina można udać się ze swoim futrzastym towarzyszem. Na miejscu czekać będą również wystawcy ze swoimi psimi gadżetami, karmami i zbiórkami na szczytne cele. Prowadzone będą również wykłady oraz warsztaty behawiorystów. Zwieńczeniem wydarzenia będzie krótki akustyczny występ Patricka The Pana.

Miłe PSOtkanie – program

Część filmowa

Pies najlepszym przyjacielem człowieka – ale czy człowiek jest najlepszym przyjacielem psa? W ramach Miłego PSOtkania odbędą pokazy filmów przyjmujących psią, zwierzęcą perspektywę.

  • Marona: psia opowieść – animacja w reżyserii Anci Damian dla widzów w każdym wieku. Pokaz o 11:00.
  • Biały bóg – film w reżyserii Kornela Mundruczo, zwycięzca canneńskiej Un Certain Regard z 2014 roku. To pierwszy film, którego czworonożna gwiazda – pies Body – została zaproszona na scenę wraz z ludzkimi gwiazdami filmu, a następnie wyróżniona Złotą Psialmą (Palm Dog). Pokaz o 13:00.
  • Serce psa – wzruszający wideoesej Laurie Anderson, to epitafium artystki dla Lolibelle, poruszający istotny dla współczesnego kina temat nie-ludzkiej podmiotowości. Pokaz o 16:00.
  • Gunda – od psiej podmiotowości przejdziemy do zastanowienia nad podmiotowością innych nie-ludzkich istot – krów, świń, kur – podczas pokazu przedpremierowego filmu dokumentalnego w reżyserii Viktora Kossakovskiego. Pokaz o 18:00.
  • Pierwsza krowa – na zakończenie tego wyjątkowego dnia obejrzymy wyjątkowy western w reżyserii Kelly Reichardt z krową Eve w tytułowej roli. Pokaz o 20:00.

Na każdy seans można przyjść ze swoim pieskim towarzyszem. Cały dochód z biletów przekazany będzie na rzecz Fundacji Rasowy Kundel.

Sprawdź także: Patrick the Pan nagrał płytę zwykłą do bólu – recenzja albumu „Miło Wszystko”

Część edukacyjno-warsztatowa

Podczas wydarzenia odbędzie się wykład prowadzony przez Fundację Rasowy Kundel:

„Chcę psa! I co dalej?” – o tym, jak przygotować się do adopcji, o wyborze między adopcją i kupnem psa, a także o pierwszych tygodniach z nowo przygarniętym kundelkiem.

Fundacja Rasowy Kundel powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom z terenu powiatu piaseczyńskiego i grójeckiego. Jako zapracowani zawodowo wolontariusze, działamy lokalnie od wielu lat. Mamy sukcesy w psich adopcjach, pomagamy kundlom skrzywdzonym przez los lub najczęściej – człowieka.
Obecnie staramy się pomagać szerzej i skuteczniej. Rozpoczęliśmy nowy projekt Pies to przywilej, w ramach którego tworzymy Fundusz Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów. Wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna, ale i praca u podstaw w edukowaniu dorosłych i dzieci, w miastach i na wsiach, że pies to części grupy społecznej, która zwie się rodziną. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku zmienimy ten świat!

Będziemy mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez szkołę Wymarzony Pies. Od prowadzących:

Aktywność fizyczna i umysłowa mają ogromną wartość w życiu naszych psiaków i mogą przekładać się na ich codzienne zachowanie. Wspólny trening z psem to fantastyczny sposób na spędzenie czasu! I właśnie dlatego coraz więcej psich opiekunów decyduje się na rozpoczęcie wspólnej pracy z psem, która nie tylko pozwala na zdobycie nowych umiejętności, ale okazuje się być świetną zabawą! W czasie otwartych warsztatów zaprezentujemy aktywności oraz psie sporty, które idealnie sprawdzają się jako urozmaicenie codziennych spacerów. Uczestnicy poznają tajniki Rally-o, Noseworku, Fitpaws i Brainworku, a także dowiedzą się jak samodzielnie rozpocząć treningi ze swoim psem w domu!

Wymarzony pies to szkoła dla psów stworzona z myślą psich opiekunach, którzy chcą zyskać nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu z psem, budować wzajemną relację opartą na zaufaniu i komunikacji oraz aktywnie spędzić czas ze swoim pupilem. Warsztaty poprowadzi Julia Skalska – psycholog zwierząt oraz trener psów w szkole Wymarzony pies.

Podczas wydarzenia będziecie mogli również kupić gadżety, karmy lub po prostu poznać bliżej działalność firm związanych z psami.

Miłe PSOtkanie Patrick The Pan

Podczas Miłego PSOtkania odbędą się pokazy filmów, w których główne role odgrywają psy. Będzie można również uczestniczyć w warsztatach i wykładach, a także posłuchać akustycznego koncertu Patricka The Pana. To wszystko 12 września przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →