Oslo, fot. Arvid Malde, unsplash.com

Oto miasta, w których najłatwiej zachować work-life balance

Podziel się newsem:

Powstała lista miast, w których najłatwiej zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Sprawdźcie, jakie miejsca znalazły się na szczycie zestawienia.

Miasta, w których łatwo zachować równowagę między pracą a prywatnym życiem

Software Kisi sporządził listę 100 najlepszych miast na świecie w 2022 roku na podstawie danych porównujących „intensywność pracy, wsparcie instytucjonalne, ustawodawstwo i możliwości życia” w czasie szalejącej inflacji, zmagania się ze skutkami pandemii i wojny w Ukrainie.

W Kisi jesteśmy zdeterminowani, aby promować pozytywną kulturę pracy. Od początku pandemii doświadczamy trudności związanych z pogodzeniem pracy i życia prywatnego i doceniliśmy wartość zdrowej równowagi między nimi. W miarę jak pandemia dobiega końca, jej skutki gospodarcze, w połączeniu z wojną w Ukrainie, są odczuwalne na całym świecie w postaci wysokiej inflacji, która już wpływa na codzienne życie. W tym niepokojącym kontekście na firmach i rządach spoczywa ciężar podjęcia kroków w celu ustanowienia pozytywnej równowagi między zobowiązaniami zawodowymi i życiowymi dla dobrego samopoczucia psychicznego pracowników.

– czytamy w raporcie

Według badania Oslo stolica Norwegii jest najlepszym miastem na świecie pod względem zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Tym samym miasto awansowało z drugiego miejsca w rankingu w zeszłym roku. Kisi informuje, że pracownicy Oslo biorą średnio 25 dni urlopu rocznie i otrzymują 707 dni płatnego urlopu rodzicielskiego. Dodatkowe czynniki, które przyczyniły się do jego doskonałego wyniku, to dobra opieka zdrowotna, wysoka jakość powietrza i otwartość na pracę zdalną.

10 miast gdzie łatwo zachować work-life balance
Oslo, fot. AlexvonGutthenbach-Lindau, pixabay.com

W pierwszej dziesiątce sześć miast pochodzi z Europy, a w pierwszej trzydziestce prawie jedna trzecia miast pochodzi z Niemiec. Najwyżej sklasyfikowanym amerykańskim miastem jest Seattle (32. miejsce), a najwyżej notowanym azjatyckim miastem okazało się Tokio (14 lokata).

Czynniki brane pod uwagę przez Kisi obejmują odsetek osób pracujących na wielu stanowiskach, dodatki urlopowe, równość płci, dostęp do przestrzeni na świeżym powietrzu, warunki życia i wiele innych. Z pełną listą 100 najlepszych miast i metodologią badania możecie zapoznać się pod tym linkiem.

TOP 10 miast, w których najłatwiej zachować work-life balance

  1. Oslo, Norwegia
  2. Berno, Szwajcaria
  3. Helsinki, Finlandia
  4. Zurych, Szwajcaria
  5. Kopenhaga, Dania
  6. Genewa, Szwajcaria
  7. Ottawa, Kanada
  8. Sydney, Australia
  9. Stuttgart, Niemcy
  10. Monachium, Niemcy

Powstała lista miast, w których najłatwiej zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Sprawdźcie, jakie miejsca znalazły się na szczycie zestawienia. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Miasta, w których łatwo zachować równowagę […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →