Måneskin na Torwarze (fot. Szymon Golendzinowski)

Open’er 2024 znów ogłasza: Måneskin, Skrillex, Air, Modeselektor, Sampha, Slowdive i Sofi Tukker


30 stycznia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Kolejne duże ogłoszenia od Open’er Festival. Artyści, którzy zagrają między 4 a 6 lipca 2024 na lotnisku Gdynia-Kosakowo, robią wrażenie.

Open’er 2024 – kto dotychczas?

Rozpiska tegorocznego Open’era już dotychczas była imponująca. Od kilku miesięcy gdyński festiwal podrzuca nazwiska artystów i zespoły, które trafiają do line-upu. Dotychczas ogłoszeni byli: Foo Fighters, Dua Lipa, Doja Cat, Sam Smith, Loyle Carner, Masego, Yaeji, Noname, Benjamin Clementine, Floating Points, Michael Kiwanuka, 21 Savage, Claptone, L’Impératrice, Sofia Kourtesis, Two Feet oraz Ice Spice.

Open’er 2024 – nowi w line-upie

Jeśli powyższa lista nie zachęciła was dostatecznie, żeby choć rozważyć uczestnictwo w przyszłorocznym Open’erze, festiwal wytacza teraz ciężkie działa. Trzymajcie się:

Måneskin na Open’er 2024

Po pierwsze: Måneskin. Włoski rockowy zespół, z charyzmatycznymi Damiano Davidem i Victorią De Angelis na czele, był na Open’erze całkiem niedawno, bo w 2022 r. Teraz zwycięzcy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji wracają do Gdyni, co nie powinno dziwić – od poprzedniej wizyty wydali w końcu płytę Rush. I choć byli już po jej premierze w Polsce (w maju, co relacjonowaliśmy TU), rodzima publiczność ich uwielbia, więc pod Main Stage 3 lipca na pewno będą tłumy!

Maneskin
fot. materiały promocyjne

Slowdive na na Open’er 2024

Slowdive to jeden z tych zespołów, który ciągle wraca do Polski i pojawia się na festiwalach (w zeszłym roku grali na OFF-ie, i to nie pierwszy raz). Nic w tym dziwnego – shoegaze’owy fanbase jest u nas mocny, a legenda tego typu grania pochodząca z angielskiego Reading wydała w zeszłym roku kolejną od czasu głośnego powrotu w 2017 r. płytę – Everything Is Alive. Slowdive zagrają 5 lipca na Tent Stage.

Sofi Tukker na Open’er 2024 

Jeśli nie znacie zespołu Sofi Tukker, to zdecydowanie warto się nim zainteresować. Amerykański duet tworzony przez Sophie Hawley-Weld i Tuckera Halperna od kilku lat proponuje energetyczne, pozytywne taneczne brzmienia. Byli nominowani do Grammy, mają na koncie miliard streamów i występowali na największych światowych festiwalach. Teraz zagrają 6 lipca na open’erowym Tent Stage.

fot. materiały promocyjne

Sampha na Open’er 2024

Brytyjski wokalista, songwriter i producent, zdobywca prestiżowej nagrody Mercury Prize, dołączył właśnie do line-upu Open’era. W ubiegłym roku wydał płytę Lahai, z której materiał na pewno usłyszymy 5 lipca w Gdyni (Sampha zagra na Tent Stage). Artysta znany jest też ze współpracy z gwiazdami: Kendrickiem Lamarem, Drake’iem, Solange, Frankiem Oceanem oraz Alicią Keys.

Modeselektor na Open’er 2024

Coś dla fanów najwyższej klasy elektroniki. Do Gdyni przyjadą Gernot Bronsert i Sebastian Szary (czyli ⅔ zespołu Moderat), którzy od ponad 20 lat  jako Modeselektor kształtują scenę światowej elektroniki. Na koncie mają kilka albumów – ostatnie to Extended z 2021 r. (mixtape wcześniej niepublikowanych kawałków), a także EP-ka Mean Friend. Modeselektor zagrają swój DJ-ski set na Alter Stage 5 lipca.

Air na Open’er 2024

Latem zeszłego roku gruchnęła wiadomość, że Nicolas Godin i Jean-Benoît Dunckel ogłosili rocznicowe koncerty z okazji 25-lecia ich legendarnego albumu Moon Safari. Bilety na klimatyczne europejskie koncerty Air rozeszły się jak świeże bułeczki, a teraz okazuje się, że podobny koncert zobaczymy w Gdyni. Usłyszeć na żywo Kelly Watch The Stars, All I Need i Sexy Boy – nie można przegapić tej szansy. Wszystko to 5 lipca na Tent Stage.

Skrillex na Open’er 2024

Kto lepiej nadaje się do tego, aby zamknąć Open’era na Main Stage? Bez dwóch zdań Skrillex. Ikona światowej elektroniki ostatniej dekady z 8 nagrodami Grammy na koncie dokona tego 6 lipca, zaliczając pierwszy w swojej historii występ na Open’er Festival. Co usłyszymy? Na pewno największe hity, ale i materiał z zeszłorocznego Don’t Get Too Close.

Kolejne duże ogłoszenia od Open’er Festival. Artyści, którzy zagrają między 4 a 6 lipca 2024 na lotnisku Gdynia-Kosakowo, robią wrażenie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Open’er […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →