fot. materiały prasowe

Only The Poets: “Nasze koncerty to celebracja muzyki” [wywiad]


22 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Only The Poets wracają do Polski! Zespół zdradził w wywiadzie, że nie może doczekać się zwiedzania Warszawy oraz jakie utwory najbardziej lubi grać na żywo.

Only The Poets: quality indie rock na wyciągnięcie ręki

Zespół jest doskonale znany polskiej publiczności: ma tutaj swoich wiernych fanów, a od niedawna również całą rzeszę nowych – po tym, jak wystąpił jako support przed koncertami Louisa Tomlinsona. Granie przed większym artystą to zawsze okazja, aby się pokazać, lecz prócz tego – trudne zadanie, żeby skupić uwagę fanów, którzy jednak przyszli na event z myślą o gwieździe wieczoru. Only The Poets podbili jednak serca widowni, co zresztą było do przewidzenia. Grupa porywa swoim zaangażowaniem, energią, która aż bucha od nich gorącem od samego momentu wejścia na scenę. Charyzma Tommy’ego, Clema, Marcusa i Roo również tworzy niesamowity klimat, bo balansujący na sprzecznościach: z jednej strony ma się wrażenia obcowania z prawdziwymi gwiazdami rocka, z drugiej artyści budują między sobą a publiką porozumienie utkane na intymności.

Zespół debiutował w 2017 roku, natomiast w zeszłym roku ukazał się zbiór czternastu demówek, zatytułowanych demos. Aktualnie artyści pracują nad nowym materiałem, którego zwiastunem są dwa zupełnie świeże single – Every Song I Ever Wrote oraz Forget Your Name. Z nowościami, mnóstwem energii oraz pasji do grania muzyki na żywo Tommy, Clem, Marcus i Roo wracają do Polski, by tym razem rozbujać ją już na własną rękę. Solowe koncerty brytyjskiej grupy to wydarzenia must see dla wszystkich zainteresowanych indie rockową sceną UK.

Przeczytaj: Harry Styles: naprawdę jak w domu, ale to Harry’s House [recenzja]

only the poets, wywiad
fot. materiały prasowe

Potężny wpływ britpopu

Maja Kozłowska, Rytmy.pl: Odwiedziliście Polskę, kiedy supportowaliście Louisa Tomlinsona, a teraz wracacie na własne koncerty. Udało Wam się złapać flow z polską publicznością?

Only The Poets: Ludzie byli niewiarygodni, tłum był jednym z najlepszych, przed jakim występowaliśmy. Otrzymaliśmy najcieplejsze powitania w miejscach, w których nigdy nie byliśmy i to było naprawdę bardzo schlebiające. A ten hałas? Nigdy wcześniej takiego nie słyszeliśmy.

Jako swoje inspiracje wymieniacie Blur i Arctic Monkeys. Jak bardzo britpop wpłynął na Waszą twórczość?

Only The Poets: Tak, czerpiemy wiele inspiracji z brytyjskiego popu. Ta era muzyki była naprawdę bardzo inspirująca. Uwielbiamy sposób, w jaki artyści tworzyli dzieła, że tak wiele znaczyły dla ludzi. Uwielbiamy energię i osobowość, która płynęła z muzyki w tamtych czasach. Uwielbiamy też brzmienie tych płyt.

W tym roku wydaliście dwa single. Który z nich wolicie grać na żywo?

Only The Poets: Every Song I Ever Wrote jest teraz jednym z naszych ulubionych utworów do grania na żywo, więc pewnie powiedziałbym, że ten. Tłum zawsze śpiewa go razem z nami, co tworzy naprawdę wyjątkowy moment w secie!

Only The Poets – Every Song I Ever Wrote, posłuchaj singla

Gdybyście mieli opisać swoje koncerty jednym słowem, jak byście je nazwali i dlaczego?

Only The Poets: Ucieczka. Jesteśmy dumni z tego, że chcemy, aby ludzie zostawili wszystkie swoje zmartwienia i problemy za drzwiami i po prostu mieli naprawdę fajny wieczór wypełniony pozytywnymi emocjami. Muzyka jest niesamowitym sposobem na połączenie się z innymi. Staramy się, aby nasze występy były jak najbardziej żywiołowe i energetyczne, to celebracja muzyki z niewielką domieszką imprezy.

W Polsce zagracie sześć koncertów. Czy jest jakieś miejsce, o którym słyszałeś i które szczególnie chciałbyś zobaczyć?

Only The Poets: Zawsze chcieliśmy pojechać do Warszawy, więc jesteśmy bardzo podekscytowani tym występem. Szczerze mówiąc, nie możemy się doczekać, żeby pojeździć po Polsce i zobaczyć te wszystkie nowe miejsca!

only the poets wywiad
fot. materiały prasowe

Only The Poets – trasa koncertowa, bilety

Zespół podczas swojej trasy koncertowej odwiedzi aż sześć miast w całej Polsce. Bilety na poszczególne wydarzenia oraz więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

26 lipca 2022 roku – Warszawa, Praga Centrum
27 lipca 2022 roku – Gdańsk, Drizzly Grizzly
28 lipca 2022 roku – Poznań, Nocny Targ Towarzyski
30 lipca 2022 roku – Katowice, Królestwo
31 lipca 2022 roku – Kraków, Hype Park
1 sierpnia 2022 roku – Wrocław, Akademia

only the poets wywiad
fot. materiały prasowe

Only The Poets wracają do Polski! Zespół zdradził w wywiadzie, że nie może doczekać się zwiedzania Warszawy oraz jakie utwory najbardziej lubi grać na żywo. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →