fot. Netflix

Nowy „Znachor” z pierwszym zwiastunem. Znamy też datę premiery


30 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Film ze znanym m.in. z Watahy Leszkiem Lichotą to pozycja mocno oczekiwana przez widzów. Na Netfliksie nowego Znachora zobaczymy już 27 września.

Znachor kochany i memowany

Powiedzieć, że Znachor to pozycja kultowa, to nie powiedzieć nic. Szczególnie w swojej filmowej, drugiej adaptacji z 1982 r. historia wymyślona w powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza niesie się od kilku dekad i trafia do serc Polaków. Znachorem żyją bowiem nie tylko ci starsi, którzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy film Jerzego Hoffmana wyszedł, ale też nowe pokolenie, które film „zmemowało” (słynne „Proszę państwa, Wysoki Sądzie…” to od kilku lat popularna „templatka” pod internetowe śmieszki) i robi nawet harmonogramy telewizyjnej emisji filmu.

Czytaj też: 7 polskich filmów, na które czekamy

Strach przed szarganiem świętości

Informacja o powstawaniu nowej wersji Znachora podzieliła widzów. Teoretycznie taka uwielbiana przez widzów produkcja byłą idealnym kandydatem do „odświeżenia”. Z drugiej strony trudno dziwić się krytyce fanów, którzy obawiali się zarówno szargania świętości przez Netfliksa (który znany jest z taśmowo kręconych autorskich treści), jak też obsady. Jerzy Bińczycki, Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Bożena Dykiel czy Piotr Fronczewski nierozerwalnie połączeni są z historią doktora Rafała Wilczura. Jak zastąpić te wielkie nazwiska aktorami popularnymi przeszło 40 lat później?

Znachor

Reżyser-debiutant i ciekawa obsada

Za kamerą nowego Znachora stanął Michał Gazda, dla którego film Netfliksa jest pełnometrażowym fabularnym debiutem. Wcześniej kręcił głównie seriale, jak Belle Epoque czy Watahę, przy której pracował z odtwórcą głównej roli, Leszkiem Lichotą. W postać Marysi wcieli się Maria Kowalska (serial Pod powierzchnią), a jej ukochanego, hrabiego Leszka Czyńskiego zagra Ignacy Liss (znany z Followers. Odpalaj lajwa). Poza tym na ekranie zobaczymy Izabelę Kunę i Mikołaja Grabowskiego (rodzice Leszka), a także Mirosława Haniszewskiego, Łukasza Szczepanowskiego, Pawła Tomaszewskiego, Małgorzatę Mikołajczak i Artura Barcisia. Znachor trafi do biblioteki Netfliksa 27 września.

Obejrzyj zwiastun filmu Znachor:

Film ze znanym m.in. z Watahy Leszkiem Lichotą to pozycja mocno oczekiwana przez widzów. Na Netfliksie nowego Znachora zobaczymy już 27 września. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Znachor kochany […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →