Nie tylko Pokemon Go. 10 gier terenowych, w które musisz zagrać


23 sierpnia 2016

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Nie dajcie sobie wkręcić, że Pokemon Go to infantylna rozrywka dla gimbusów. Każda forma aktywności jest dobra, co wiedzieli już nasi dziadkowie pasjami grający w podchody. Tak że zamiast dulczeć przed telewizorem lub komputerem, smartfony w dłoń i pędźcie ratować świat przed inwazją Obcych lub apokalipsą zombie.

Clandestine Anomaly

unnamed (1)

Gra pomysłowo wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości – przez ekran telefonu lub tabletu obserwujesz świat dewastowany przez rasę Obcych o wysoko rozwiniętej inteligencji. Możesz z nimi walczyć w terenie lub we własnym domu czy innej zamkniętej przestrzeni – niczym Ripley na Nostromo.

Geocaching

Wiedzieliście, że po całym świecie rozsiano dwa miliony skrytek geocache? Nie? To już wiecie. Dzięki grze możecie w jednej chwili poczuć się jak rasowy archeolog albo przeistoczyć w poszukiwacza skarbów, odkrywając przy tym nieznane dotąd lokalizacje w waszej okolicy. Jedyne, czego potrzebujecie, to specjalna apka bądź system GPS.

Ingress

Gra od Niantic, czyli ekipy, która dała nam Pokemon GO. Fabuła rodem z science fiction kręci się wokół tajemniczego źródła energii odkrytego przez naukowców. Na początku masz dwie opcje: opowiedzieć się po stronie Oświeconych albo wstąpić do ruchu oporu. Po dokonaniu wyboru ruszasz w teren na poszukiwanie portali, zdobywanie broni i tym samym nabijanie sobie punktów. Wykorzystując aparat i kamerkę w smartfonie, możesz mieć realny wpływ na rozbudowywanie świata gry, bowiem twórcy umieszczają w nim zdjęcia nowych lokalizacji, które im prześlesz.

Parallel Kingdom / Parallel Mafia

PK_main

Epickie MMORPG w świecie rzeczywistym. Zależnie od tego, czy bardziej czujesz się błędnym rycerzem, czy chłopcem z ferajny, wybierasz grę, która odpowiada twoim potrzebom. A potem musisz już tylko przetrwać w niełatwym środowisku, tocząc regularne bitwy i zawiązując pakty z innymi graczami.

Real Strike

„Call of Duty” w realu? Dlaczego nie! „Real Strike” to prekursorska gra dla gatunku FPS wychodzącego poza świat wirtualny. Do wyboru masz aż 25 rodzajów broni, możesz też zdecydować, czy chcesz oglądać rzeczywistość wokół w naturalnym kształcie, czy przez noktowizor, czy może jeszcze inaczej. Jedyny minus: gra dostępna wyłącznie dla użytkowników iOS.

SpecTrek

spectrek

Widzieliście nową wersję „Ghostbusters”? Teraz sami możecie wcielić się w pogromców – lub pogromczynie – duchów. Rozgrywka jest wysoce nieskomplikowana: wykorzystując GPS i kamerkę, musicie udać się w nawiedzone miejsce, a następnie spacyfikować upiora. Tylko tyle – a ile frajdy.

Superhero Workout

Niezwykle kreatywne połączenie gry Augmented Reality i fitnessu. Zamiast nudnych ćwiczeń z Ewą Chodakowską, ładujesz appkę, po czym robisz przysiady, pompki i brzuszki, aby odpowiednio przygotować się do roli nowej Wonder Woman lub Iron Mana. Kiedy już zaś zakończysz trening, zabawa dopiero się rozkręca – Ziemi grozi bowiem zagłada z kosmosu, a ty jesteś naszą ostatnią nadzieją.

The Walk

Idealna propozycja dla spacerowiczów, biegaczy czy nordic walkerów. Tajemnicza wirtualna przesyłka czeka na ciebie w niewiadomym miejscu. Im dłużej chodzisz, tym bardziej zbliżasz się do celu i poznajesz to coraz to nowsze odsłony historii zapisanej w plikach audio. Ukończenie gry zajmuje około trzech miesięcy, po których z pewnością poczujesz się jak nowo narodzony.

the-walk-composite

Zombies Everywhere / Zombies, Run!

Dwie gry, dzięki którym poczujesz się jak członek obsady „The Walking Dead”. Co istotne, mimo zbliżonej tematyki, obie oferują zupełnie inne rodzaje rozrywki. „Zombies Everywhere” to FPS, w którym walisz z gnata do żywych trupów próbujących cię dopaść na ulicy. „Zombies, Run!” jest natomiast grą fitness, która sprawi, że Endomondo wyda ci się przeżytkiem – o ile większą ma się motywację do joggingu, kiedy gonią cię zombiaki!

Sprawdź także:
Poznaniaku, zjedz śniadanie! Kilka miejsc, do których warto zajrzeć rano

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: