Nie tylko Brave Girls. 5 k-popowych zespołów, które czekały latami na pierwszą wygraną.


26 marca 2021

Podziel się newsem:

Brave Girls po 10 latach od debiutu zdobyły pierwszą nagrodę w programie muzycznym. Nie są jednak jedynym zespołem, który tak długo czekał na sukces.

Inkigayo, The Show, czy M Countdown to jedne z licznych, cotygodniowych programów muzycznych emitowanych przez największe koreańskie stacje telewizyjne. W ich trakcie k-popowe zespoły promują swoje nowe piosenki, a na koniec zawsze wybierany jest największy hit, częściowo dzięki głosom publiczności. Programy te, to olbrzymia część kultury k-popowej, a wygrana w nich jest ważnym osiągnieciem dla koreańskich muzyków. Prawdziwą sensacją ostatnich odcinków jest girlsband Brave Girls, który nagle zdominował wszystkie notowania, pokonując artystów z pierwszej ligi piosenką sprzed 4 lat. Sprawdźcie naszą listę zespołów, które najdłużej czekały na sukces.

Brave Girls – 9 lat, 11 miesięcy i 7 dni

Po długich 10 latach i kilku wymianach członkiń, Brave Girls wreszczie po raz pierwszy zdobyły nagrodę. Jednak najciekawsze w ich historii jest to, że sukces przyniosła im piosnka sprzed 4 lat. Nieoczekiwanie stała się ona viralowa, a k-popowa grupa ponownie została zaproszona do wystąpienia z nią w programach muzycznych. Od tego momentu triumfują, wygrywając z takimi gwiazdami jak IU, Rosé z BLACKPINK czy SHINee.

U-KISS- 6 lat, 4 miesiące i 3 dni

Z okazji księżycowego nowego roku program muzyczny The Show wyemitował specjalny odcinek The Show China Choice, w którym nagrodę miał dostać ten zespół, który otrzyma największą liczbę głosów. U-KISS zwyciężyło z 4Minute i Infinite H, zgarniając swoją pierwszą nagrodę.

NU’EST – 5 lat, 7 miesiący i 4 dni

Dla NU’EST dopiero piąty rok działalności okazał się przełomowy. Wydali wtedy singiel Where you at, który zapewnił im pierwsze zwycięstwo w trakcie M Countdown. Pokonali tego dnia GOT7.

Pentagon – 4 lata i 10 dni

K-popowa grupa Pentagon powstała w wyniku programu telewizyjnego Pentagon Maker i oficjalnie zadebiutowała w 2016 roku. Na pierwszą nagrodę musieli poczekać cztery lata, a zwycięska okazała się piosenka Daisy, którą nagrodzono w programie The Show.

CLC – 3 lata, 10 miesięcy i 24 dni

12 lutego 2019 CLC doczekały się swojego pierwszego zwycięstwa w programie muzycznym The Show z piosenką No. Od ich debiutu w 2015 roku minęły prawie 4 lata. Album zawierający zwycięski singiel pojawiał się również na 5 miejscu listy Billboard’s World Albums.

Jakie inne k-popowe zespoły wciąż czekają na pierwszą wygraną i zasługują na przełom na miarę Brave Girls?

Brave Girls po 10 latach od debiutu zdobyły pierwszą nagrodę w programie muzycznym. Nie są jednak jedynym zespołem, który tak długo czekał na sukces. Inkigayo, The Show, czy M Countdown to jedne z licznych, cotygodniowych programów muzycznych emitowanych przez największe koreańskie stacje telewizyjne. W ich trakcie k-popowe zespoły promują swoje nowe piosenki, a na koniec […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →