fot. materiały promocyjne Netflixa

Netflix udostępnia nową opcję przeniesienia danych między kontami


18 października 2022

Podziel się newsem:

Netflix zaprezentował funkcję Profile Transfer, która umożliwi przeniesienie preferencji i historii oglądania z jednego konta na inne.

Netflix wyciąga rękę

Wiedzieliście, że dzielenie jednego abonamentu na Netflixie jest nielegalne? Patrząc na to, jak wiele osób korzysta z tego rozwiązania, można by odnieść wrażenie, że jest inaczej. To jednak smutna prawda: dzielenie swojego konta z osobami spoza twojego gospodarstwa domowego nie jest zgodne z zasadami Netflixa. Zamiast jednak ścigać i karać oszustów, platforma wpadła na inny pomysł. Jeśli działaliście do tej pory na Netflixie nielegalnie, teraz macie szansę rozpocząć tam nowe życie, ale nie tracąc swoich danych i playlist.

Wszystkie obejrzane produkcje czy te, które obecnie oglądacie, a także algorytm, który platforma tworzy na tej podstawie, zostaną przeniesione. Oczywiście, jeśli tylko będziecie chcieli zdecydować się na zapłacenie za usługę. Funkcja nazywa się Profile Transfer i jest już dostępna na platformie. Netflix uzasadnił jej istnienie nie tyle streamingowymi oszustwami, ile możliwością wystąpienia w życiu różnorodnych sytuacji – np. wyprowadzką z domu rodzinnego lub zakończeniem związku. Dzięki Profile Transfer, jeśli wypadniemy np. z pakietu rodzinnego, nie będziemy musieli odbudowywać swojego profilu od podstaw.

Według prowadzonych statystyk proceder udostępniania kont z naruszeniem zasad serwisu ma miejsce w ponad 100 milionach gospodarstw domowych na całym świecie.

Prezentacja usługi Profile Transfer

Netflix udostępnia nową opcję przeniesienia danych między kontami

Reklamy i zakaz pobierania

Od dawna mówi się, że Netflix stoi na progu wielkich zmian. Pierwsza była informacja o planowaniu wprowadzenia reklam, która spotkała się z dużym niezadowoleniem – pomimo zapewnień, że przyczyni się to do zmniejszenia cen za abonament. Oczywiście wraz z wersją z reklamami Netflix planuje wprowadzić też wolną od nich opcję „premium”, ale czy ta nie będzie jeszcze droższa niż dotychczasowy pakiet? Trudno na ten moment stwierdzić. Oprócz reklam w tańszej wersji nie będzie dostępna także część filmów i seriali, które znajdują się na platformie na zasadzie wykupionej licencji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Netflix wprowadzi zapowiadane zmiany.

Netflix udostępnia nową opcję przeniesienia danych między kontami

Netflix zaprezentował funkcję Profile Transfer, która umożliwi przeniesienie preferencji i historii oglądania z jednego konta na inne. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Netflix wyciąga […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →