Netflix

Netflix tworzy stronę internetową z tygodniowymi listami najpopularniejszych tytułów


18 listopada 2021

Podziel się newsem:

Netflix postanowił podzielić się swoimi wynikami i stworzył stronę, na której co tydzień publikowane będą najpopularniejsze filmy i seriale. Serwis zmienił też kryteria, które decydują o tym, które produkcje trafiają do TOP 10.

Zestawienia najpopularniejszych filmów i seriali na Netflix

Netflix ogłosił na Twitterze, że tworzy stronę internetową w całości poświęconą liście ich cotygodniowych dziesięciu najlepszych filmów i programów telewizyjnych. Witryna top10.netflix.com umożliwi odwiedzającym dostęp do globalnych list dziesięciu najlepszych produkcji, a także do różnych list filtrowanych w oparciu o język i kraj.

Na przestrzeni lat otrzymaliśmy mnóstwo opinii na temat naszych wskaźników.
Wróciliśmy więc do deski kreślarskiej i dzisiaj podekscytowani uruchamiamy http://top10.netflix.com — nową witrynę z tygodniowymi listami najpopularniejszych tytułów w serwisie Netflix na świecie i w poszczególnych krajach, uszeregowanych według godzin oglądania.

Sprawdź także: Netflix – TOP 10 tytułów w październiku (w Polsce)

Tygodniowe Top 10 Netflixa ma być odświeżane w każdy wtorek, ale będzie również rejestrować poprzednie tygodnie. W tej chwili użytkownicy mogą śledzić wskaźniki już od tygodnia 28 czerwca – 4 lipca 2021 roku. Pod uwagę będą pbrane zarówno tytuły oryginalne, jak i licencjonowane.

Statystyki podzielone są na następujące kategorie: światowe listy Top 10 filmów (w języku angielskim), seriali i programów (w języku angielskim), filmów (w języku innym niż angielski) oraz seriali i programów (w języku innym niż angielski), a także rankingi dla ponad 90 krajów. Strona jest obecnie dostępna w języku angielskim i hiszpańskim.

Oprócz wyliczania pierwszej dziesiątki, witryna będzie również śledzić, ile tygodni tytuł znajdował się w pierwszej dziesiątce, a także łączną liczbę godzin, przez które tytuł był oglądany.

Netflix publikuje listy najpopularniejszych produkcji
Netflix

Najpopularniejsze filmy Netflixa na świecie po zmianie sposobu liczenia

Netflix zmienił kryteria, które decydują o tym, które produkcje są najpopularniejsze. Wcześniej serwis zaliczał konto, jeśli którykolwiek z odcinków był na nim oglądany nieprzerwanie przynajmniej przez 2 minuty. Teraz liczy się ilość godzin danego tytułu, obejrzanych przez użytkowników na całym świecie.

W tygodniu 8-14 listopada Czerwona nota osiągnęła wynik 148,7 mln godzin i rekord otwarcia w historii filmów oryginalnych platformy.

  1. Czerwona nota – 148,7 mln godzin
  2. Miłosna pułapka – 58,5 mln godzin
  3. Zemsta rewolwerowca – 33,06 mln godzin
  4. Armia złodziei – 20,5 mln godzin
  5. Święta u Christmasów – 13,78 mln godzin
  6. 211 – 7,9 mln godzin
  7. Armia umarłych – 7,6 mln godzin
  8. Passing – 7,4 mln godzin
  9. Transformers: Ostatni rycerz – 6,92 mln godzin
  10. Jumanji: Następny poziom – 6,76 mln godzin
czerwona nota netflix
Czerwona nota

Statystyki dzielą tytuły pomiędzy anglojęzyczne i nieanglojęzyczne. W tej drugiej kategorii najpopularniejsza jest Yara z wynikiem 17,95 mln godzin. W TOP 10 znalazł się także polski film Jak zostać gwiazdą (angielski tytuł to Fierce). Osiągnął on wynik 1,8 mln godzin.

Netflix postanowił podzielić się swoimi wynikami i stworzył stronę, na której co tydzień publikowane będą najpopularniejsze filmy i seriale. Serwis zmienił też kryteria, które decydują o tym, które produkcje trafiają do TOP 10. Zestawienia najpopularniejszych filmów i seriali na Netflix Netflix ogłosił na Twitterze, że tworzy stronę internetową w całości poświęconą liście ich cotygodniowych dziesięciu […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →