Netflix poszukuje osoby transpłciowej lub niebinarnej do ekranizacji powieści „Fanfik”

Podziel się newsem:

Netflix nakręci film na podstawie powieści młodzieżowej Natalii Osińskiej Fanfik. Producenci szukają osoby transpłciowej lub niebinarnej do głównej roli.

Fanfik to debiutancka powieść Natalii Osińskiej z 2016 roku, która opisuje historię głównej bohaterki Tosi, szesnastoletniej uczennicy poznańskiego liceum, która boryka się problemami dotyczącymi własnej tożsamości seksualnej.

fanfik netflix film na podstawie powieści

Sprawdź także: Będzie drugi sezon serialu „Sexify”

Fanfik – Netflix i Orphan Studio szukają osoby transpłciowej lub niebinarnej do nowego filmu

Netflix zapowiedział powstanie pełnometrażowego filmu na podstawie książki. Reżyserką i współautorką scenariusza, napisanego razem z Grzegorzem Jaroszukiem, jest Marta Karwowska.

Propozycja realizacji filmu na podstawie powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej ujęła nas od pierwszej prezentacji projektu. To historia niezmiernie silnej postaci, która musi walczyć o godność i uznanie ze strony innych. Opowiada o nastoletniej osobie, obawiającej się odrzucenia ze strony rówieśników i rodziny. To również historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata, która otwiera oczy i porusza serca. Netflix chce wspierać różnorodne projekty, również takie, które dla innych mogą wydawać się wymagające lub trudne. Producenci zwrócili naszą uwagę bardzo świadomym podejściem do „Fanfika” oraz uważnym poszanowaniem transpłciowego bohatera

– Łukasz Kłuskiewicz odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo – Wschodniej w Netflix

Aby jak najlepiej odwzorować i zaprezentować głównego bohatera i społeczność LGBT+, producenci rozpoczęli casting na osobę transpłciową lub niebinarną do roli głównej. Jak mówi Maciej Sojka, producent filmu z ramienia Orphan Studio:

Fanfik to historia o tym, że prawdziwe szczęście daje tylko życie w zgodzie ze sobą, a nie pod dyktando otoczenia. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy przenieść na ekran książkę Natalii Osińskiej, a naszą ambicją jest stworzenie filmu przy udziale środowiska LGBTQIA+. Liczymy, że casting, który właśnie się rozpoczyna, pozwoli nam obsadzić osobę transpłciową lub niebinarną w roli trans chłopca

W ogłoszeniu producenci piszą, że szukają „młodej osoby niebinarnej oznaczonej żeńsko przy urodzeniu (AFAB) lub osoby trans FtM, Ft* na początku tranzycji, w wieku 17-25 lat, mówiącej po polsku”. Castingi na żywo w Warszawie zaplanowano na przełom lipca i sierpnia.

Netflix nakręci film na podstawie powieści młodzieżowej Natalii Osińskiej Fanfik. Producenci szukają osoby transpłciowej lub niebinarnej do głównej roli. Fanfik to debiutancka powieść Natalii Osińskiej z 2016 roku, która opisuje historię głównej bohaterki Tosi, szesnastoletniej uczennicy poznańskiego liceum, która boryka się problemami dotyczącymi własnej tożsamości seksualnej. Sprawdź także: Będzie drugi sezon serialu „Sexify” Fanfik – […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →