Netflix odpowiada na “Młodego Papieża” serialem o Jezusie

Obserwuj nas na instagramie:

Tematyka religijna ma wzięcie u producentów nowych seriali telewizyjnych. Tym razem bierze się na nią Netflix.

“Młody Papież”, obok “Stranger Things”, był najczęściej dyskutowanym serialem ubiegłego roku. Nic więc dziwnego, że uwspółcześnione i kontrowersyjne serialowe adaptacje tematyki religijnej stają się łakomym kąskiem dla kolejnych producentów.

Odpowiedzią Netflixa na “Młodego Papieża” jest serial o współczesnym Chrystusie. Stacja zdradziła właśnie plany nowej produkcji. Nad jej scenariuszem pracować będzie Michael Petroni. W poprowadzeniu narracji pomogą również Roma Downey i Mark Burnett – odpowiedzialni za sukces miniserialu “Biblia”.

Głównym bohaterem będzie, zgadliście, Mesjasz – młody mężczyzna z Bliskiego Wschodu, który ma moc czynienia cudów. Serial koncentrować będzie się nad tym, jak świat reaguje na cuda, które czyni. “Messiah” jest jednym z pięciu nowych seriali, którym przyznano budżet rozdzielony przez Kalifornijską Komisję Filmową. Z pieniędzy z tej puli skorzystają także: nowy projekt Setha MacFarlane’a dla stacji FOX, dramat Alana Balla dla HBO, serial HBO “Ostre przedmioty” oraz “Dick Wolf’s Law & Order: True Crime” dla NBC.

Tematyka religijna ma wzięcie u producentów nowych seriali telewizyjnych. Tym razem bierze się na nią Netflix. “Młody Papież”, obok “Stranger Things”, był najczęściej dyskutowanym serialem ubiegłego roku. Nic więc dziwnego, że uwspółcześnione i kontrowersyjne serialowe adaptacje tematyki religijnej stają się łakomym kąskiem dla kolejnych producentów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →