Netflix odpowiada na „Młodego Papieża” serialem o Jezusie


30 marca 2017

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Tematyka religijna ma wzięcie u producentów nowych seriali telewizyjnych. Tym razem bierze się na nią Netflix.

„Młody Papież”, obok „Stranger Things”, był najczęściej dyskutowanym serialem ubiegłego roku. Nic więc dziwnego, że uwspółcześnione i kontrowersyjne serialowe adaptacje tematyki religijnej stają się łakomym kąskiem dla kolejnych producentów.

Odpowiedzią Netfliksa na „Młodego Papieża” jest serial o współczesnym Chrystusie. Stacja zdradziła właśnie plany nowej produkcji. Nad jej scenariuszem pracować będzie Michael Petroni. W poprowadzeniu narracji pomogą również Roma Downey i Mark Burnett – odpowiedzialni za sukces miniserialu „Biblia”.

Głównym bohaterem będzie, zgadliście, Mesjasz – młody mężczyzna z Bliskiego Wschodu, który ma moc czynienia cudów. Serial koncentrować będzie się nad tym, jak świat reaguje na cuda, które czyni. „Messiah” jest jednym z pięciu nowych seriali, którym przyznano budżet rozdzielony przez Kalifornijską Komisję Filmową. Z pieniędzy z tej puli skorzystają także: nowy projekt Setha MacFarlane’a dla stacji FOX, dramat Alana Balla dla HBO, serial HBO „Ostre przedmioty” oraz „Dick Wolf’s Law & Order: True Crime” dla NBC.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: