Na warszawskiej Pradze powstało centrum pomocy potrzebującym

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Fundacja Serce Miasta pomaga wszystkim tym, którzy w wyniku pandemii zostali pozbawieni wsparcia ze strony innych instytucji i organizacji.

Na warszawskiej dzielnicy Praga-Północ, przy ulicy 11 Listopada 22, w dawnych zabudowaniach Fabryki Wyrobów Gumowych Brage mieści się obecnie praskie zagłębie klubowe z takimi miejscówkami jak Skład Butelek, Hydrozagadka czy Chmury. Mimo, że kluby są zamknięte, to miejsce wciąż tętni życiem. Jednak nie za sprawą klubowiczów, a potrzebujących.

Serce Miasta

Serce Miasta – praskie zagłębie klubowe stało się centrum pomocy

Na przełomie lutego i marca do jednego z lokali w tej okolicy wprowadziła się Fundacja Serce Miasta, niosąca pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Pracujący tam wolontariusze codziennie wydają jedzenie i napoje. Osoby potrzebujące znajdą tam również ubrania, buty, środki czystości, a także mogą skorzystać z porad terapeutów, prawników czy pomocy socjalnej.

Przywracanie społeczeństwu osób dotkniętych kryzysem bezdomności jest niezwykle trudne i wielowymiarowe. Nie polega wyłącznie na pomocy materialnej. Równie ważne jest zapewnienie ludziom poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia i wsparcia. Przekonanie ich, że poradzą sobie z wyzwaniami dnia codziennego, że znajdą pracę i samodzielnie opłacą rachunki. W tym celu przygotowujemy szeroki zakres szkoleń zawodowych, warsztatów z autoprezentacji, pisania CV, rozmów o pracę i nauki języków.

Jednak, aby ich działania mogły pomóc jak największej liczbie osób, potrzebna jest pomoc. Lokal, w którym mieści się Serce Miasta nie ma prądu, ogrzewania ani dostępu do bieżącej wody. Możecie ich wesprzeć finansowo. Zbiórka jest dostępna na stronie pomagam.pl.

Wspomóc działania Fundacji możecie również przynosząc na miejsce najpotrzebniejsze rzeczy.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.