Fot. Materiały promocyjne

Amenra – zbliża się koncert mistrzów mocnego grania

Brak zdjęcia autora wpisu

01 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Amenra, jeden z najciekawszych zespołów grających cięższą odmianę muzyki gitarowej, zagra jedyny w Polsce koncert w ramach aktualnej europejskiej trasy.

Amenra wraca do Polski

Po niezwykle udanych zeszłorocznych występach akustycznych Amenra wraca do naszego kraju, by ponownie zaspokoić pragnienie fanów ciężkiej muzyki na ekstremalne dźwięki. Już 11 kwietnia grupa zawita do krakowskiego Kwadratu.

Można śmiało zaryzykować tezę, że belgijski band bez wątpienia należy do najważniejszych przedstawicieli sceny post-metalowej w ostatnich latach. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech funkcjonującego już od ponad dwóch dekad zespołu jest utożsamianie wszystkich jego płyt z mszą – każdy krążek przywoływać ma konkretny moment w czasie, utwory natomiast są chwilami pełnymi bólu i zwątpienia. Belgowie są założycielami Church of Ra – kolektywu skupiającego artystów o podobnej wizji, w skład którego dodatkowo wchodzą m.in. Oathbraker czy The Black Heart Rebellion.

AMENRA – De Evenmens 

Amenra – kto wystąpi z Belgami?

Na początku października zespół poinformował o podpisaniu kontraktu z amerykańską wytwórnią Relapse Records, pod której to egidą 25 czerwca 2021 roku ukazał się nowy album Amenry – De Doorn. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej i przypadła do gustu wymagającym fanom zespołu.

Formacji na scenie będzie towarzyszyć angielska kompozytorka Jo Quail, która wśród swoich największych inspiracji wymienia prace takich artystów jak Barbara Hepworth, Arvo Pärt oraz zespół Tool. Swoją solową karierę rozpoczęła w 2010 roku i od tego czasu wydała 4 płyty. Ostatnia z nich, Exsolve, ukazała się w listopadzie 2018 roku nakładem należącej do Jo wytwórni AdderStone Records.

Jo Quail – The Falconer

Skład wieczoru uzupełni Dom Zły, tworzony przez członków takich grup jak: The Feral Trees, Weedcraft, Hidden World, Panacea. To właśnie oni zrodzili monstrum zapatrzone w crust, punk, sludge i post black metal. Innymi słowy – ekipa z Puław penetruje swą muzyką czysty mrok zakamarków ludzkiej duszy.

Dom Zły – Jad

Amenra, jeden z najciekawszych zespołów grających cięższą odmianę muzyki gitarowej, zagra jedyny w Polsce koncert w ramach aktualnej europejskiej trasy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Amenra wraca […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →