fot. Anna Woźniak

MUD/O, czyli najprzyjemniejszy debiut tego roku, którego musicie posłuchać


25 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

MUD/O to warszawski duet przyjaciół, który właśnie teraz przeżywa swój wielki debiut. Ich muzyka jest naprawdę warta poznania!

Uczucia wylewające się ze słuchawek

Czasami w świecie muzyki pojawiają się tacy artyści, którzy swoimi brzmieniami docierają tam, gdzie akurat tego potrzebujemy. Zatrzymują czas i dostarczają nam porcję naprawdę porządnych kilku minut świetnej muzyki. Takie uczucie spotkało mnie przy okazji odkrywania enigmatycznej Aurory, eterycznych dziewczyn z zespołu Lor, klimatycznego trio Art Moore, a także teraz, przy okazji debiutującego zespołu MUD/O.

Przeczytaj także: Ofelia uwalnia swoje wewnętrzne 8 kobiet i tym samym zapowiada nam nowy album

MUD/O, czyli najprzyjemniejszy debiut tego roku, którego musicie posłuchać
fot. Anna Woźniak

MUD/O to warszawski duet, który swoją muzykę osadził na pograniczu jawy i snu. Ich brzmienia trudno szufladkować w pojedynczym gatunku, ponieważ dotykają one naprawdę wielu pól – od tych indie-popowych po folkowe i bedroomowe. Współpraca tego magicznego duetu, w którego skład wchodzą Maciej Pilarski (oprawa instrumentalna), a także Dominika Borowiecka (wokal), trwa już od ponad… 10 lat, jednak zespół dopiero teraz postanowił pokazać się szerszej publice. Ich teksty to podróż pełna niespodzianek, w trakcie której doświadczymy po prostu wszystkiego – od delikatnie wplatanego czarnego humoru po przepełnione dystansem do siebie wyzwania, prowadzące do wylewu naprawdę głębokich emocji.

MUD/O, czyli najprzyjemniejszy debiut tego roku, którego musicie posłuchać
fot. Anna Woźniak

Cała ta uczta podana nam jest w klimatycznej i żywej całości, która niczym muzyka Agnes Obel, Fismoll, czy też Villagers porywa nas już od samego początku. Tym brzmieniom musicie więc dać szanse!

MUD/O – Sweet n sour, posłuchaj!

Sweet n sour jest zapisem rozmowy, którą każdy mógłby prowadzić sam ze sobą. Rozmowy ciepłej jak telefon do ukochanej osoby, jednocześnie przepełnionej goryczą, żalem i cynizmem

– mówi o utworze duet.

Jeśli więc sam ten utwór przekonał Was do dalszego zagłębienia się w twórczość zespołu, to już teraz możecie ich również posłuchać na żywo, bowiem duet, grający razem z przyjaciółmi (Ola Czechowska – pianino, Maciek Misiewicz – bębny), wystąpi 4 września o godzinie 20:00 w warszawskim Pogłosie.


MUD/O – We’ll all be sorry either way – posłuchaj!

MUD/O to warszawski duet przyjaciół, który właśnie teraz przeżywa swój wielki debiut. Ich muzyka jest naprawdę warta poznania! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Uczucia wylewające się ze słuchawek Czasami […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →