zdjęcie z fanpage'a facebookowego Mr Doodle'a

Mr Doodle prezentuje efekt swojego dwuletniego bazgrania


04 października 2022

Podziel się newsem:

Każdy, kto ma dzieci lub młodsze rodzeństwo, dobrze zna uczucie frustracji towarzyszące odkryciu, że ściany w mieszkaniu są pobazgrane kredkami czy flamastrami. Mr Doodle zrobił z tego jednak sztukę.

Pobazgraj mój świat

Przygotujcie się na prawdopodobnie najbardziej niezwykłą rzecz, jaką dziś zobaczycie. Wszystko za sprawą Mr Doodle’a. Tworzący pod tym pseudonimem londyński artysta Sam Cox stwierdził, że bazgraniem (po ang. doodle) wypełni całą otaczającą go rzeczywistość. Zaczął więc… od swojego domu. Przez dwa lata zajmował się bazgroleniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu, przy okazji dokumentując cały proces. Jak sam pisze o swoim dziele:

Zużyłem 900 litrów białej farby, 401 puszek czarnej farby w sprayu (na zewnątrz), 286 butelek czarnej farby kreślarskiej (do wnętrza) i 2296 wkładów do długopisów (użyłem tylko czterech długopisów o różnych rozmiarach, ale można je było ponownie napełnić, a wkłady wymienić).
Animacja została stworzona w całości przeze mnie i składa się z 1857 zdjęć, żmudnie wykonanych między wrześniem 2020 a wrześniem 2022 roku. Cały dom jest prawdziwy, a wszystkie bazgroły zostały ręcznie narysowane na potrzeby animacji. To nie jest CGI

– napisał o procesie powstawania domu Mr Doodle.

Poniżej możecie znaleźć zdjęcia domu, a także rzeczony filmik. Trzeba przyznać, że wygląda to niezwykle imponująco, szczególnie zamknięcie dwóch lat pracy w trwającej 2 minuty i 20 sekund animacji. Tylko nie próbujcie tego w domu! No, chyba że macie pewną rękę, masę czasu i jeszcze większe pokłady cierpliwości.

Zdjęcia efektu końcowego pracy Mr Doodle’a

Film uwieczniający proces powstawania „doodli”

Każdy, kto ma dzieci lub młodsze rodzeństwo, dobrze zna uczucie frustracji towarzyszące odkryciu, że ściany w mieszkaniu są pobazgrane kredkami czy flamastrami. Mr Doodle zrobił z tego jednak sztukę. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →