Moje Rytmy #32: Maria Tyszkiewicz


30 listopada 2019

Podziel się newsem:

Tym razem swoimi muzycznymi rekomendacjami w ramach cyklu #MojeRytmy podzieliła się z nami Maria Tyszkiewicz. Sprawdźcie, jakie rytmy grają w jej duszy!

Maria Tyszkiewicz – nowa postać w szeregach FONOBO Label

Maria Tyszkiewicz to jedna z nowych postaci w szeregach wytwórni FONOBO. Na co dzień związana jest z warszawskim Teatrem Studio Buffo, jednak śpiew zawsze był jej równie bliski. Po przełomowym zwycięstwie z znanym programie telewizyjnym – Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie wcielała się w różne muzyczne postaci, stwierdziła, że chciałaby podzielić się ze światem swoim autorskim materiałem.

maria tyszkiewicz wywiad

Zaczęło się od singla Ufam sobie, przy okazji którego artystka współpracowała między innymi z producentem Wishlake. Efektem tego jest electro-popowa ballada, która wielu zaskoczyła, ale równie mocno zachwyciła. Ten kierunek jest kontynuowany również przy okazji kolejnego singla Chodź.

Zobacz teledysk do singla Marii Tyszkiewicz – Ufam sobie

Maria pracuje właśnie nad swoim debiutanckim albumem. W międzyczasie odpowiedziała na kilka pytań z naszej serii #MojeRytmy. Sprawdźcie!


#MojeRytmy: Maria Tyszkiewicz

Utwór, od którego wszystko się zaczęło

Maria Tyszkiewicz: W dzieciństwie śpiewałam w Domowym Przedszkolu, więc wszystko zaczęło się od piosenki o zajączkach. Później uwierzyłam w siebie po zaśpiewaniu Diamonds Rihanny. Wcześniej nie przepadałam za tym utworem, ale od czasów programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo będzie mi się dobrze kojarzył. Wtedy pierwszy raz pomyślałam na poważnie o nagraniu własnego materiału.

Album, który zmienił moje życie

Maria: Chyba wszystkie albumy Beyoncé. Jestem jej wierną fanką. Uwielbiam też płytę Prąd Natalii Przybysz oraz Love & Hate Michaela Kiwanuki. Obie skłaniają mnie do ważnych przemyśleń.

Płyta, której kiedyś nie lubiłam, ale doceniłam ją po latach

Maria: Chyba nie ma jednej takiej płyty, ale po latach na pewno doceniłam muzykę klasyczną i jazz. Ze względu na szkołę muzyczną klasyka towarzyszyła mi w dzieciństwie, ale byłam za młoda żeby ją rozumieć. Natomiast mój tata jest perkusistą i od zawsze próbował zarazić mnie jazzem, dopiero teraz zaczynam się do niego przekonywać. Do jazzu oczywiście.

jazz

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Maria: Z tych najbardziej irytujących utworów zazwyczaj staram się po prostu śmiać. Jednak zdarzają się takie piosenki, których naprawdę ciężko mi się słucha. Leci w radiu taka jedna, o lamie w salonie.

Album, którego słucham najczęściej

Maria: Aj, i znowu tylko jeden do wyboru… Ostatnio jest to Assume Form Jamesa Blake’a.

Moje muzyczne guilty pleasures

Maria: Uwielbiam młodą norweską piosenkarkę Sigrid. Ostatnio szaleję też przy kawałkach Lizzo.

Najlepszy koncert, na którym byłam

Maria: Zdecydowanie wybieram koncert Bruno Marsa. Chociaż ostatnio zaskoczył mnie też Post Malone. Był sam na scenie i nie potrzebował nikogo, aby dać genialny występ.

Film, który każę obejrzeć moim dzieciom

Maria: Dokument The Game Changers na Netflixie oraz wszystkie moje ukochane filmy Disneya.

The Game Changers

Film, w którym chciałabym wystąpić jako postać

Maria: Chicago. Chciałabym się wcielić w Velmę Kelly.

chicago velma kelly

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Maria: Na pewno Instagram. Na szczęście w tym momencie uczę się już selekcjonować wartościowe treści i nie marnować czasu na bezsensowne scrollowanie.

instagram

Tym razem swoimi muzycznymi rekomendacjami w ramach cyklu #MojeRytmy podzieliła się z nami Maria Tyszkiewicz. Sprawdźcie, jakie rytmy grają w jej duszy! Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →