Miło Cię widzieć, uchodźco? Takich pozdrowień nie wyświetlono w Warszawie


06 października 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Na Moście Gdańskim w Warszawie można wyświetlić dowolne pozdrowienia – oprócz kilku wyjątków. Administrator odrzucił powitanie dla uchodźców.

Neonowe panele wyświetlają przesłane przez internautów pozdrowienia. Każdy napis przez 20 sekund rozbłyska nad Wisłą. Jak informuje Warszawa.wyborcza.pl, pozdrowienia dla uchodźcy zostały jednak zablokowane przez administratora.

– Pozdrowiłem moją rodzinę. A w kolejnych pozdrowieniach napisałem: “Miło Cię widzieć, uchodźco”. Wszystkie moje pozdrowienia, poza tym jednym, zostały wyświetlone – powiedział w rozmowie z Wyborczą społecznik z Żoliborza, Antoni Ożyński.

Autor pozdrowienia sprawdził regulamin, który zastrzega, że na moście nie pojawią się wulgaryzmy i nazwy firm, ale nie mówi nic o uchodźcach. Film Innogy Polska, która zorganizowała akcję odpowiedziała, że “akcja ma zachować neutralny charakter, nie powinna stanowić forum do wyrażania poglądów, a ideą inicjatywy Miło Cię widzieć jest przypomnienie mieszkańcom stolicy, jak ważni w naszym życiu są nasi bliscy, których można pozdrowić w niebanalny sposób”.

Tylko że w 2014 roku autor neonu, Mariusz Lewczyk, mówił, że instalacja może sprawić, że Warszawiacy będą milsi nie tylko dla siebie nawzajem, ale także przyjezdnych…

Sprawdź także:
Wpuszczają psy do kina! Londyn i Poznań najpierw, Białystok i Warszawa w kolejce

Na Moście Gdańskim w Warszawie można wyświetlić dowolne pozdrowienia – oprócz kilku wyjątków. Administrator odrzucił powitanie dla uchodźców. Neonowe panele wyświetlają przesłane przez internautów pozdrowienia. Każdy napis przez 20 sekund rozbłyska nad Wisłą. Jak informuje Warszawa.wyborcza.pl, pozdrowienia dla uchodźcy zostały jednak zablokowane przez administratora. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →