kadr z teledysku „24na7”

Michał Szpak z ważnym oświadczeniem wspierającym osoby queer. Jest też nowy utwór


17 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Michał Szpak podzielił się na Instagramie ważnym wpisem skierowanym do osób queer. Artysta wyraził swoje wsparcie i sam określił się jako osoba queer. Wydał też nową piosenkę.

Michał Szpak dokonał coming outu?

Michał Szpak podzielił się na Instagramie ważnym oświadczeniem, wspierającym osoby queer.

Queerowa istoto, te słowa queerujemy do Ciebie. Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy. Za dużo w nich tych, którzy nas nie znają. Za mało w nim barw, czułości, rozkoszy. Nas w nim za mało. Chcemy świata innego. Świata, w którym jest miejsce dla każdej i każdego. Świata, który zamiast mówić, kim masz być, przekona się, kim jesteś naprawdę. Chcemy świata, który uzna każde istnienie, bo każde istnienie jest warte uznania. Chcemy świata, w którym nikt nie będzie musiał krzyczeć, żeby zostać wysłuchaną. Potrzebujemy świata wolnego od stygmatu winy i piętna wstydu. Potrzebujemy bezpiecznego świata pełnego czułości, przyjemności, namiętności i rozkoszy! Świata utkanego z Twoich marzeń i fantazji, w którym Twoje istnienie jest czystą rozkoszą. I jeśli w głębi swojego queerowego serca tęsknisz za tym światem… Jeśli w głębi swojego lesbijskiego, gejowskiego, biseksualnego, transpłciowego, interpłciowego, aseksualnego, niebinarnego, sojuszniczego serca czujesz, że ten świat jest możliwy… Jeśli tak jest… To tak jest. I nikt Ci tego świata nie odbierze. Bo Ty jesteś tym światem! I jeśli nie wiesz, jak ten świat nazwać… To nazwijmy go na tę chwilę QUEERARCHIĄ.

Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od piętna winy i wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić. Świat, którego granice wyznacza Twoja fantazja. Świat, w którym każde istnienie zostanie nie tylko uznane, ale otoczone troską i czułością. Bezpieczny świat, w którym w zgodzie ze swoim pragnieniem zaznasz tyle przyjemności i rozkoszy, ile tylko będziesz chciała. Świat, w którym krzyczeć będziesz tylko z rozkoszy. I tylko dla własnej przyjemności. Świat, w którym jest pełno nas. I jeśli kiedykolwiek queerowa istoto poczujesz się sama. To pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz szła sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. Bądź sobą. Dla siebie. I reszty świata. Bądź z nami, queerami. Niech żyje Queerarchia!

– napisał Michał Szpak.

W Internecie od razu zaroiło się od komentarzy sugerujących, że wpisem tym Michał Szpak dokonał coming outu. Artysta zdementował jednak te informacje podkreślając, że zrobiłby to w inny sposób, a wpis związany był z jego działalnością.

Jest to oda, która została wystosowana przez organizatora wydarzenia, w którym biorę udział jako juror. Życie miasta nie jest mi obojętne i każda forma wsparcia jest ważna. Miesiąc wolności. Gdybym chciał zrobić coming out, zrobiłbym to w bardziej spektakularny sposób

– powiedział muzyk w wywiadzie dla Pudelka.

Nowa wersja Hymnu o miłości

Michał Szpak podzielił się swoim nowym singlem, gdzie nieco wyjaśnił zaistniałą sytuację. Nowy kawałek Szpaka jest jego wersją Hymnu o miłości z listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian.

16.06.2022 Boże Ciało.

„Jest Miłość…

A gdzie miłość jest…

Różnice

Między mną, a tobą zacierają się”

„24na7” już na YouTube

a tam pierwszy raz mówię szczerze o Miłości.

TAK.

JESTEM QUEER.

Zakochuje się w człowieku, nie w ciele.

Kocham ludzkie serca i dusze.

Od zawsze jestem reprezentantem wszystkich wolnych ludzi, którzy mają odwagę do życia w zgodzie ze swoimi uczuciami.

Czym jest QUEER? QUEER to po prostu świetlisty świr 💖. Czuje się świrem i nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym. Dziękuje Pudelkowi za próbę mojego coming outu 🐩lol Gdy to zrobię – zrobię to tak, że wam kapcie spadną 💃🏼

Malkontentów odsyłam do treści „Listu do Koryntian” który stał się moją inspiracją do stworzenia własnego hymnu miłości. Jeszcze raz powtórzę bo trzeba o tym mówić.

Ps.”Wybacz mi Ojcze, że bałem się tak!”

Wasza Jowiszja 🍑

you’ll be the queer / soon

– napisał Michał Szpak w mediach społecznościowych [pisownia oryginalna].

Tekst do utworu wraz z Michałem napisał Piotr Łyszkiewicz, który jest również twórcą i producentem muzyki. Do kawałka powstał teledysk w reżyserii Michała Pańszczyka.

Michał Szpak – 24na7, posłuchaj utworu

Michał Szpak podzielił się na Instagramie ważnym wpisem skierowanym do osób queer. Artysta wyraził swoje wsparcie i sam określił się jako osoba queer. Wydał też nową piosenkę. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →