fot. materiały prasowe

Michał Szpak i klip nagrany pod osłoną nocy. Posłuchajcie utworu „( mrok ) Warszawianka”


14 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Michał Szpak zaprezentował nam właśnie klip do jego kolejnej muzycznej propozycji. ( mrok ) Warszawianka budzi grozę i spokój jednocześnie.

Warszawa z zupełnie innej perspektywy

W ostatnich miesiącach Michał Szpak zaprezentował nam dwie nowe piosenki. Halo wodospad i 24na7 pozwoliły poznać wokalistę z nieznanej nam do tej pory strony, której przewodziła Jowiszja, czyli alter ego muzyka. Wszystko to było jednak dopiero małym zalążkiem nadchodzących przemian, bowiem Szpak zapowiedział właśnie swój nowy album, który będzie nosił nazwę Nadwiślański mrok. Promuje go wydany singiel mrok (Warszawianka), któremu towarzyszy klimatyczny i mroczny klip, w którym artysta przemierza Warszawę pod osłoną nocy.

Trzy lata temu Szpak zniknął, by w obecności swojego czworonogiego cerbera Hektora, móc tworzyć i szukać swojej tożsamości muzycznej. Była to wyboista, osobliwa i międzygalaktyczna podróż, której właśnie nastał kres

– czytamy w zapowiedzi.

Przeczytaj także: Michał Szpak: ezoteryka czy psychodelia? Oto singiel HALO WODOSPAD

Michał Szpak Jowiszja Halo Wodospad
fot. materiały prasowe

O kulisach powstawania klipu wypowiedział się również sam artysta, który nie krył trudności z domknięciem jego istnienia. Jak się jednak okazało, motorem napędowym była chęć zmiany i zrozumienia tego, że nawet najmroczniejsze rzeczy ukrywają przecież piękno.

Warszawianka (mrok) to utwór, który powstał trzy lata temu, chwilę przed pandemią. Dłuższy czas bałem się do niego wracać, bo miał w sobie jakiś rodzaj ciemności. Dopiero po dwóch latach odkryłem, że nie jest to ciemność, a mrok, który tym się od niej różni, że też może być piękny. I także przez takie emocje, jak ten mrok, czy wcześniej wspomniana miłość, moje nowe utwory są radykalnie inne od tego, co tworzyłem kiedyś

– mówi w wywiadzie dla Noizz wokalista.

Michał Szpak – ( mrok ) Warszawianka, posłuchaj!

Michał Szpak zaprezentował nam właśnie klip do jego kolejnej muzycznej propozycji. ( mrok ) Warszawianka budzi grozę i spokój jednocześnie. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →