Michael Mann, Al Pacino i Robert DeNiro na planie „Gorączki” fot. Warner Bros

Michael Mann potwierdza. Powstanie „Gorączka 2”


10 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Michael Mann podczas londyńskiego eventu filmowego „Contenders” przyznał, że jego następnym filmem będzie Gorączka 2.

Powrót legend wielkiego ekranu

Być może 2023 rok zostanie zapamiętany jako wyjątkowy w historii kina. Duży wpływ na to z pewnością ma zakończony strajk scenarzystów w Hollywood. Ostatnie miesiące upłynęły jednak także pod dużo pozytywniejszym znakiem zapowiedzi powrotów legend. W styczniu tego roku dostaliśmy potwierdzenie powstawania Gladiatora 2 w reżyserii Ridleya Scotta. Teraz ważną informację ogłosił także Michael Mann podczas londyńskiego eventu filmowego Contenders. Jego następnym filmem będzie bowiem kontynuacja kultowej Gorączki. Co więcej, poznaliśmy także część osób zaangażowanych w produkcję oraz istotne szczegóły fabuły filmu.

Współtwórczynią scenariusza jest Meghan Gardiner, a historia, co ciekawe, będzie zawierała jednocześnie prequel i sequel opowieści znanej z filmu Gorączka. Fabuła ma przenieść widzów z powrotem do Chicago w 1988 roku, kiedy McCauley (oryg. Robert DeNiro), Shiherlis (oryg. Val Kilmer) wraz z ekipą przejmują kontrolę na Zachodnim Wybrzeżu, granicy USA z Meksykiem i w Chicago. W tym samym czasie Hanna (oryg. Al Pacino) jako wschodząca gwiazda chicagowskiej policji, ściga brutalny gang włamywaczy.

Wiemy także kto miałby wcielić się w młodego Neila McCauleya, a więc postać graną w pierwszej części przez Roberta DeNiro. Istnieje duża szansa, że będzie to Adam Driver, z którym Michael Mann współpracował między innymi przy okazji swojego ostatniego filmu, Ferrari. Sam reżyser powiedział, że będzie to „prawdopodobnie on”.

Nie wiemy niestety kiedy możemy spodziewać się premiery Gorączki 2, jednak patrząc na to, że prawdopodobnie mało kto liczył na powstanie kontynuacji, sama taka informacja jest nie lada gratką dla fanów kultowego filmu Michaela Manna.

Trailer filmu Gorączka

Michael Mann podczas londyńskiego eventu filmowego „Contenders” przyznał, że jego następnym filmem będzie Gorączka 2. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Powrót legend wielkiego ekranu Być może 2023 rok zostanie zapamiętany […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →