Mela Koteluk prezentuje pierwszy utwór z albumu “Astronomia poety. Baczyński”

Podziel się newsem:

W najbliższy piątek, 24 lipca, swoją premierę będzie miało wyjątkowe wydawnictwo od Meli Koteluk. Artysta wraz z kwartetem Kwadrofonik wzięła na warsztat wiersze Baczyńskiego. Posłuchajcie pierwszego utworu – Astronomia.

Mela Koteluk śpiewa wiersze Baczyńskiego

Album Astronomia Poety. Baczyński powstał z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zawierać będzie piosenki na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane

Dziś w sieci pojawił się pierwszy utwór promujący wydawnictwo. Zdjęcia do klipu w reżyserii Jarka Tokarskiego powstawały w Muzeum Rzeźby w Królikarni, Oddziale Muzeum Narodowego w Warszawie. Posłuchajcie singla Astronomia:

Mela Koteluk & Kwadrofonik – Astronomia

Mela Koteluk & Kwadrofonik – Astronomia Poety. Baczyński – tracklista

Mela Koteluk & Kwadrofonik Astronomia Poety. Baczyński
  1. Niebo
  2. Astronomia
  3. Otwarcie przemian
  4. Wolność
  5. Morze wracające
  6. Drzewa
  7. Źródło
  8. Nie bój się nocy
  9. Piosenka
  10. Czas miłości

Album ukaże się 24 lipca 2020 r. Tego samego dnia w Sali pod Liberatorem (Muzeum Powstania Warszawskiego) odbędzie się koncert promujący tę płytę. Organizatorem wydarzenia i wydawcą albumu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

W najbliższy piątek, 24 lipca, swoją premierę będzie miało wyjątkowe wydawnictwo od Meli Koteluk. Artysta wraz z kwartetem Kwadrofonik wzięła na warsztat wiersze Baczyńskiego. Posłuchajcie pierwszego utworu – Astronomia. Mela Koteluk śpiewa wiersze Baczyńskiego Album Astronomia Poety. Baczyński powstał z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zawierać będzie piosenki na podstawie wierszy Krzysztofa […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →