Meek Oh Why? z Poznania weźmie nas na „Zachód”


22 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Meek Oh Why? to chodząca antydefinicja. Lub łagodniej: redefinicja i próba wykopania słupków stawiających granice między popem a hip-hopem. Tylko że nie na chama, a grzecznie działaniem artystycznym, nie przemocowym. Muzyk zagra w Poznaniu już 29 października.

Meek Oh Why? – rap za drzwiami

Różnie można definiować bycie artystą, ja zacznę od tego, że wówczas cokolwiek się robi – robi się po całości. Projekt Meek Oh Why? to dosadny przykład właśnie takich działań, odklejonych i odstających od pewnego ogółu, wokół którego orbituje cały gatunek. Dobrze, źle? Te określenia tu nie funkcjonują, bo wszystkie oceny są przecież całkiem subiektywne. Nie sposób jednak nie zauważyć, że tkwi w tym metoda wychodzenia poza jeden stan skupienia. Skoro można zawiesić się jako byt między raperem a piosenkarzem – czemu nie?

Meek Oh Why

Meeh Oh Why? – jak on rapuje?

Stanowczo nie jest już nowicjuszem, na karku ma już te parę albumów i muzyczne doświadczenie. Zachód do tej pory pchnął go jednak najdalej i najmocniej, ujawniając przed szerszą publicznością talent do składania przyjemnych rymów i czułych opowiastek. Smutnych i weselszych, rozpiętość sięga tych lubianych przez publiczność ekstremów. Aż do miłości, wiadomo, tematu wdzięcznego do rozkładania na czynniki pierwsze i rozkręcania do ostatniej śrubki.

Meek Oh Why? – Nów

Muzycznie ta interpretacja nadanego tonu jest równie ciekawa. Zapadanie się w synthowe brzmienie i lekki wokal Mikołaja Kubickiego przypomina podróż pociągiem – ale komfortowo, to raczej pendolino, ewentualnie bezprzedziałowey wagon w nowym intercity niż zatłoczone regio kursujące na Pol’and Rock. Innymi słowy Meek Oh Why? buja. Chilluje. I nie zadaje zbędnych pytań.

Meek Oh Why

Meek Oh Why? – 29 października, Poznań – bilety

Formacja wystąpi w FoodHall w Poznaniu już 29 października. Wejściówki na koncert są dostępne na stronie Biletomat.pl

Meek Oh Why? to chodząca antydefinicja. Lub łagodniej: redefinicja i próba wykopania słupków stawiających granice między popem a hip-hopem. Tylko że nie na chama, a grzecznie działaniem artystycznym, nie przemocowym. Muzyk zagra w Poznaniu już 29 października. Meek Oh Why? – rap za drzwiami Różnie można definiować bycie artystą, ja zacznę od tego, że wówczas […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Meek, Oh Why? | FoodHall, Poznań

Biletomat.pl
50-60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.