fot. materiały prasowe

MAS„Straty” po prostu trzeba przeżyć


10 czerwca 2022

Podziel się newsem:

MAS już wkrótce wyda swoją debiutancką płytę, tymczasem w singlu Straty oswaja się z uczuciami, które przychodzą po rozpadzie ważnych, emocjonalnych więzi.

MAS jak z reklamy Kinder Bueno

Artystka zaistniała rok temu za sprawą utworu Dziękuj i od tej pory obraca się w nurcie indie łamanej na alternatywę. Jej muzyce blisko też do popu, ale takiego z zacięciem – jak najbardziej można się do niej kołysać, lecz ona sama nie służy kołysaniu. Zadziorny wokal, jednocześnie delikatny, jak i mocarny to chyba największa siła MAS. Kompozycyjnie artystka dryfuje, raz zbliżając się do bardziej mrocznego brzmienia (basowa partia w Bez powietrza!!!), a raz kierując w stronę łagodniejszych rytmów, jak w swoim najnowszym singlu – Straty.

Te, choć łagodne, nie są pozbawione charakteru. Ten numer jest na kilka słuchań, lecz już za pierwszym można się wkręcić, dużo robi tu króciutkie perkusyjne intro. Numer sam w sobie jest elegancki, subtelny. Mógłby lecieć w reklamie Kinder Bueno, przynajmniej zwrotki, esencjonalne, głębokie.

Przeczytaj: Dawid Tyszkowski może i Nadal nie śpi, lecz z bezsennych nocy tworzy sztukę

Mas straty singiel
MAS – Straty – okładka singla

Straty to dla mnie bardzo osobisty obraz strat na wielu płaszczyznach. Pisząc ten utwór, miałam za sobą dwa burzliwie związki oraz śmierć babci, która była dla mnie autorytetem i wspierała mnie na każdym etapie mojego życia. W moim odczuciu straty to bardzo obszerny temat, który jest traktowany jako tabu, a powinno się mówić o nim głośno. W obecnym świecie cyfryzacji ludzie często mają problem z rozmową oko w oko. Problematyczne jest mówienie o uczuciach, bezpieczeństwie i miłości, a w szczególności o stracie. Mam nadzieję, że słuchając mojego singla, ktoś nabierze odwagi, by zmierzyć się ze swoją stratą. 

To jedyna droga do tego, by zacząć dostrzegać szczęście, które towarzyszy nam każdego dnia.

MAS – Straty (Official Audio)

MAS już wkrótce wyda swoją debiutancką płytę, tymczasem w singlu Straty oswaja się z uczuciami, które przychodzą po rozpadzie ważnych, emocjonalnych więzi. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex MAS […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

mas
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →