fot. Łukasz Jasiukiewicz

Margaret w zupełnie nowej roli. Wcieliła się w wieloryba


13 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Pieśni wielorybów z Margaret jako narratorką trafią do polskich kin 29 grudnia. Dokument to widowiskowa opowieść o wielkich podwodnych ssakach, które zamieszkują Ziemię od 40 milionów lat.

Margaret w miejsce laureata Oscara

Film, który dystrybutor określa mianem „przyrodniczego blockbustera”, to produkcja francuska, wyreżyserowana przez Jean-Alberta Lièvre. W oryginalnej wersji narratorem był popularny aktor Jean Dujardin, laureat Oscara za Artystę. W naszym kraju Pieśni wielorybów pojawią się jednak z polską narracją – usłyszymy charakterystyczny głos Margaret, która mocno zaangażowała się w tę historię. Obejrzyjcie zwiastun filmu:

Nagroda publiczności dla Pieśni wielorybów

Niektórzy z was mieli już szansę obejrzeć niezwykły dokument – pokazywany był on w maju tego roku ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity i zgarnął nagrodę publiczności. Pieśni wielorybów były też prawdziwym przebojem francuskich kin. Czy tak samo będzie w Polsce? Czy pomoże w tym udział Margaret – artystki, której bliski jest los zwierząt i świat przyrody?

Pieśni wielorybów
kadr z filmu „Pieśni wielorybów”

Oryginalna perspektywa

Jak można wyczytać w opisie dystrybutora, „Pieśni wielorybów zainspirowane są bestsellerowym audiobookiem Heathcote’a Williamsa Whale Nation. Dokumentuje on społeczność wielorybów, z ich niezwykłymi zdolnościami i bogatym, złożonym życiem społecznym. Przyjmuje oryginalną perspektywę – wieloryb opowiada tu swoją historię, a my mamy wrażenie przebywania w skórze jednego z nich. W obliczu zmian klimatycznych ich rola okazuje się kluczowa – przyczyniają się do zapewnienia równowagi na Ziemi”.

Uczta dla oka i ucha

Pieśni wielorybów są nie tylko spektakularne wizualnie – za zdjęcia są odpowiedzialni najlepsi fotografowie przyrody na świecie‚ ale i muzycznie, ale pojawiają się też efekty specjalnie. Czarują też muzycznie. Obok klasycznych kompozycji Mendelssohna i nowoczesnych Jóhanna Gunnara Jóhannssona, widzowie będą mogli usłyszeć także muzykę popularną – Leonarda Cohena, Sigur Rós czy Kronos Quartet.

Pieśni wielorybów z Margaret jako narratorką trafią do polskich kin 29 grudnia. Dokument to widowiskowa opowieść o wielkich podwodnych ssakach, które zamieszkują Ziemię od 40 milionów lat. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →