fot. materiały promocyjne

Słynie z viralowego coveru The Cure. Mareux zagra na trzech koncertach w Polsce

Obserwuj nas na instagramie:

Możecie znać Mareux z interpretacji utworu „The Perfect Girl” zespołu The Cure. Zatrzymany w gatunkach synth-pop, darkwave i post-punk zaczaruje nas swoim sensualnym wokalem na koncercie w Poznaniu, Krakowie oraz Warszawie już w lipcu.

Wyjątkowy cover The Cure

Elektroniczny muzyk Mareux zasłynął w mediach społecznościowych dzięki swojej wyjątkowej interpretacji utworu The Perfect Girl The Cure. Mroczna, ostrzejsza od oryginału z 1987 roku wersja zyskała wielu fanów, szczególnie na TikToku. Muzyk dodał do niej również swój wokal i stworzył cover o zupełnie innym charakterze od pierwowzoru. Pokazuje w nim swoje zamiłowanie do syntezatorów i muzyki w stylu darkwave.

Rozpęd kariery Mareux i debiutancki album

Mareux, a właściwie Aryan Ashtiani, od niemal dekady tworzy klimatyczną muzykę elektroniczną.„Nastrojowe i mocno emocjonalne podejście Mareux do elektronicznego lo-fi balansuje na granicy między synth-popem, coldwavem i post-punkiem dzięki zaraźliwej mieszance grubych, zimnych bitów, lśniących dźgnięć syntezatora, […] wspaniałego, pełnego pasji głosu, doprawionego żałobnym, mrocznym gotyckim klimatem, uwodzicielskim stylem lat 80., a czasem subtelną odmianą r&b” – zapowiadają organizatorzy.

fot. materiały promocyjne

Już niedługo usłyszymy jego debiutancki album Lovers From The Past. Jak zapowiada, znajdzie się na nim muzyka wypełniona historiami o nieodwzajemnionym pragnieniu i miłosnych duchach przeszłości.

Mareux trzy razy w Polsce

Chcecie usłyszeć materiał na żywo? Już w lipcu Mareux zagra trzy koncerty w Polsce – 26 lipca w Poznaniu (Tama), 27 lipca w Warszawie (Niebo) i 28 lipca w Krakowie (Kwadrat). Bilety dostępne są na stronie Biletomat.pl. Jeśli chcecie nastroić się przed wydarzeniami, posłuchajcie pozostałych singli artysty takich jak Night Vision czy Summertime. Na żywo zabrzmią jeszcze lepiej.

Możecie znać Mareux z interpretacji utworu „The Perfect Girl” zespołu The Cure. Zatrzymany w gatunkach synth-pop, darkwave i post-punk zaczaruje nas swoim sensualnym wokalem na koncercie w Poznaniu, Krakowie oraz Warszawie już w lipcu. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →